Ochrona przedramienia

Tagi: brak tagów
2021-11-15
Ochrona przedramienia

W niektórych sytuacjach rękawice robocze to za mało. Aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa warto sięgnąć po profesjonalne zarękawki ochronne, dzięki którym można zabezpieczyć ręce przed skaleczeniami do wysokości łokcia. Zobacz, jak dobrać odpowiednią ochronę przedramienia.

Zakłady spożywcze, szklarskie, budownictwo, spawalnictwo, przemysł ciężki – wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzebna używania rękawic ochronnych bezpieczeństwo pracowników mogą też wspomóc profesjonalne zarękawki.

Rodzaje zarękawków 

Zarękawki ochronne mogą być wykonane z różnych materiałów. Najtrwalsze są kevlarowe. Przede wszystkim mają właściwości ognioodporne oraz przeciwprzecięciowe. Są więc niepalne i odporne termicznie dzięki czemu idealnie sprawdzają się w pracach spawalniczych czy przy obróbce blach. Zarękawki zrobione z folii ochronią zaś przez zamoczeniem i zabrudzeniem. Sprawdzą się w przemyśle spożywczym, np. do sortowania owoców czy w pracy w laboratorium. Trzecim rodzajem zarękawków są te wykonane z tkaniny, która chroni przez zabrudzeniem czy zapyleniem, które są stosowane w lakierniach proszkowych.

Jaką ochronę przedramienia wybrać? 

Odpowiednia ochrona musi być wytworzona zgodnie z wymaganiami BHP. W zależności od przeznaczenia mają one różne parametry. Mogą być wyprodukowane z surowców wysokiej klasy, w różnych wzorach i długościach.  Zazwyczaj zarękawki mają długość od 250 do 559 mm, ale najlepsi producenci umożliwiają też dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb. W połączeniu z rękawicami tworzą całościową ochronę dłoni i przedramienia. Części te można po prostu założyć ze sobą, ale też odpowiednio zapiąć, dzięki czemu nie przesuną się i nie będą krępowały ruchów podczas pracy. Taki zestaw pomoże skutecznie zabezpieczyć się przed możliwymi urazami mechanicznymi i termicznymi.

Inne możliwości ochrony podczas pracy 

Ochrona przedramienia za pomocą zarękawków to tylko jedna z możliwości, z której mogą skorzystać pracownicy. Najpopularniejszą możliwością, wybieraną nie tylko w zakładach pracy, ale również podczas prac w domowym zaciszu, są rękawice. Stanowią one doskonałą ochronę przed skaleczeniami, oparzeniami czy zabrudzeniami. Poza tym dostępne są też mankietki ochronne czy rękawice bezpalcowe. Każdy producent oraz sprzedawca pomogą wybrać produkt odpowiadający na potrzeby oraz dopasować go do klienta. Dzięki temu pracownik będzie miał pewność, że wykonuje swoją pracę w pełni bezpiecznie.

Przeczytaj również

Jeśli zakupimy samochód, w ciągu 30 dni musimy go przerejestrować. Czas ten liczony jest od daty zawarcia umowy sprzedaży. Niedopełnienie obowiązku zakończyć może się wysoką…

Artykuły 2024-06-12

Miasto Zielona Góra zawarło porozumienie z aptekarzami, które gwarantuje dostęp do leków w niedziele, święta i w porze nocnej. Od 1 stycznia weszła w życie…

Artykuły 2024-06-07

Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina o funkcjonowaniu Szperowiska tuż obok PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Szperowisko to punkt typu oddam-wymienię, gdzie każdy może za darmo wziąć…

Artykuły 2024-06-07