Pogoda w tym roku nam dopisuje. Wiele osób zaczyna więc zastanawiać się kiedy znów będzie można wypożyczać rowery w Zielonej Górze. Zapytaliśmy o to firmę Nextbike Polska, która jest operatorem Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Z przekazanych nam informacji wynika, że rowery zostaną udostępnione do użytku 1 marca 2020 roku.
30 listopada zakończył się drugi sezon Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. W tym czasie wypożyczono go 343,9 tysięcy razy. Grono użytkowników powiększyło się o 10,3 tysięcy osób. Łącznie przez obydwa sezony rowery wypożyczono blisko 543 tysiący razy.
W drugim sezonie powstały też trzy nowe stacje co dało łącznie 40 punktów i 400 rowerów. Jak podaje zielonogorskirowermiejski.pl najwięcej wypożyczeń było w czerwcu. Wtedy rowery wypożyczono prawie 57 tysięcy razy. Dzienny rekord pobito 8 kwietnia. Podczas tego dnia rowery wypożyczono 2 368 razy.
Najpopularniejszymi stacjami była stacja przy Wojska Polskiego/Reja, 1 Maja i Wojska Polskiego/Wyszyńskiego.
Teraz rozpoczyna się nowy sezon na 2020 rok. Zobaczymy co nam przyniesie i czy popularność Zielonogórskiego Roweru Miejskiego będzie nadal rosła.
W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….
Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…
Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….