Od soboty tylko maseczki!

Tagi: koronawirus
2021-02-25
Od soboty tylko maseczki!

Od soboty 27 lutego obowiązuje zakaz zakrywania ust wszelkiego rodzaju szalikami, kominami, chustami, bandanami i przyłbicami. Jedyna dopuszczalna forma zasłonięcia twarzy to maseczka.

fot. Kancelaria Premiera

Nie musi być to maseczka chirurgiczna, chociaż takie jest zalecenie. Nadal jednak możemy korzystać z maseczek wielorazowych, które nosimy do tej pory.

Co jeszcze się zmieni od soboty?

Przy przyjeździe z Czech i Słowacki będzie obowiązywać kwarantanna, z wyjątkiem osób, które zaszczepiły się już dwoma dawkami lub posiadają negatywny wynik testu.

Inne dotychczas panujące zasady bezpieczeństwa przedłużono do 14 marca.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08