Odprawiła rytuał wyganiający złą energię i ukradła 13 tys. złotych!

Tagi: brak tagów
2019-11-27
Odprawiła rytuał wyganiający złą energię i ukradła 13 tys. złotych!

KMP Zielona Góra ostrzega mieszańców Zielonej Góry i nie tylko. Wczoraj jedna z mieszkanek miejscowości pod Sulechowem wpuściła do domu starszą kobietę. Miała czarne włosy i śniadą cerę. Wyczuła ona obecność „złej energii” w domu i zaoferowała pomoc w jej usunięciu.

Poprosiła właścicielkę o przyniesienie ręcznika i jajka. Rozbiła je następnie w ręczniku i powtarzała „zaklęcia”. Następnie kazała właścicielce domu przynieść żywą kurę, na którą kazała dmuchać. Kura zdechła (prawdopodobnie uduszona) co miało potwierdzić obecność złej energii.

Następnie kazała właścicielce przynieść wszystkie pieniądze jakie ma w domu. Odprawiająca obrzęd schowała je w ręcznik i owinęła materiałem. Kazała się odwrócić i pomodlić. Następnie przez jeszcze 8 godzin medytować i wyszła. Gdy właścicielka domu sprawdziła reklamówkę, pieniędzy już w niej nie było.

Policja ostrzega

Jeśli macie państwo w rodzinie starsze osoby – rozmawiajcie z nimi na ten temat przy każdej okazji i przypominajcie o tym, że nie wolno wpuszczać obcych do mieszkania ani przekazywać obcym żadnych pieniędzy.

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

 NIGDY NIE PRZEKAZUJMY NASZYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM.

Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

 • nie wpuszczać obcych osób do domu,
 • poprosić pracownika o legitymację, jeśli ma uczciwe zamiary pokaże identyfikator,
 • NIGDY o nie przekazywać pieniędzy obcym osobom,
 • w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 112) o każdej podejrzanej osobie.

PAMIĘTAJMY!

 • Pracownicy ZUS, NFZ czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach,
 • Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.

Nie daj się oszukać!

 • Nigdy nie korzystajmy z żadnych przypadkowych okazji korzystnych zakupów;
 • Oszuści przychodzą do domów podając się za pracowników opieki społecznej, NFZ, ZUS czy pracowników gazowni lub wodociągów;
 • Pod pozorem „sprawdzania” instalacji przeszukują mieszkanie i kradną pieniądze lub kosztowności;
 • Oszuści oferują „sprawdzenie stanu zdrowia”, „uzdrawiające masaże” czy „oczyszczające rytuały”;
 • Oszuści nakłaniają do wpłaty pieniędzy w zamian za pomoc w załatwieniu spraw lub okazyjną sprzedaż różnych przedmiotów.

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20