Operator Zielonogórskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Tagi: brak tagów
2020-05-21
Operator Zielonogórskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Jak podaje next.gazeta.pl firma Nextbike złożyła wniosek o upadłość. To właśnie ona jest operatorem Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Stawia to przed wieloma mieszkańcami pytanie, czy dalej będziemy mogli korzystać z wypożyczalni rowerów w naszym mieście?

Epidemii koronawirusa zaszkodziła wielu firmom, w tym również Nextbike Polska. 19 maja do Sądu Rejonowego w warszawie wpłynął wniosek o upadłość. Zakaz korzystania z rowerów w drastyczny sposób wpłynął na finanse firmy.

Czy będziemy mogli korzystać z rowerów?

Firma Nextbike Polska informuje, że dla użytkowników nic się nie zmienia. Rowery nadal będą dostępne we wszystkich miastach w Polsce, w których firma funkcjonuje.

Firma wystosowała również komunikat na stronie zielonogorskirowermiejski.pl. Brzmi on:

W związku z obecną sytuacją wywołaną pandemią wirusa SARS-CoV-2 Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego, którego  celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce.

Dla użytkowników systemu Zielonogórski Rower Miejski  nic się nie zmienia. System publicznego roweru miejskiego będzie funkcjonowały normalnie. Mieszkańcy miasta dalej będą mogli korzystać z rowerów na takich samych zasadach jak do tej pory.

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21