Operator Zielonogórskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Tagi: brak tagów
2020-05-21
Operator Zielonogórskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Jak podaje next.gazeta.pl firma Nextbike złożyła wniosek o upadłość. To właśnie ona jest operatorem Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Stawia to przed wieloma mieszkańcami pytanie, czy dalej będziemy mogli korzystać z wypożyczalni rowerów w naszym mieście?

Epidemii koronawirusa zaszkodziła wielu firmom, w tym również Nextbike Polska. 19 maja do Sądu Rejonowego w warszawie wpłynął wniosek o upadłość. Zakaz korzystania z rowerów w drastyczny sposób wpłynął na finanse firmy.

Czy będziemy mogli korzystać z rowerów?

Firma Nextbike Polska informuje, że dla użytkowników nic się nie zmienia. Rowery nadal będą dostępne we wszystkich miastach w Polsce, w których firma funkcjonuje.

Firma wystosowała również komunikat na stronie zielonogorskirowermiejski.pl. Brzmi on:

W związku z obecną sytuacją wywołaną pandemią wirusa SARS-CoV-2 Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego, którego  celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce.

Dla użytkowników systemu Zielonogórski Rower Miejski  nic się nie zmienia. System publicznego roweru miejskiego będzie funkcjonowały normalnie. Mieszkańcy miasta dalej będą mogli korzystać z rowerów na takich samych zasadach jak do tej pory.

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20