Operator Zielonogórskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Tagi: brak tagów
2020-05-21
Operator Zielonogórskiego Roweru Miejskiego złożył wniosek o upadłość

Jak podaje next.gazeta.pl firma Nextbike złożyła wniosek o upadłość. To właśnie ona jest operatorem Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Stawia to przed wieloma mieszkańcami pytanie, czy dalej będziemy mogli korzystać z wypożyczalni rowerów w naszym mieście?

Epidemii koronawirusa zaszkodziła wielu firmom, w tym również Nextbike Polska. 19 maja do Sądu Rejonowego w warszawie wpłynął wniosek o upadłość. Zakaz korzystania z rowerów w drastyczny sposób wpłynął na finanse firmy.

Czy będziemy mogli korzystać z rowerów?

Firma Nextbike Polska informuje, że dla użytkowników nic się nie zmienia. Rowery nadal będą dostępne we wszystkich miastach w Polsce, w których firma funkcjonuje.

Firma wystosowała również komunikat na stronie zielonogorskirowermiejski.pl. Brzmi on:

W związku z obecną sytuacją wywołaną pandemią wirusa SARS-CoV-2 Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego, którego  celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce.

Dla użytkowników systemu Zielonogórski Rower Miejski  nic się nie zmienia. System publicznego roweru miejskiego będzie funkcjonowały normalnie. Mieszkańcy miasta dalej będą mogli korzystać z rowerów na takich samych zasadach jak do tej pory.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22