Opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych nie mogą być teraz umorzone lub odroczone, ale miasto zrobi to gdy tylko pojawi się możliwość

Tagi: brak tagów
2021-01-19
Opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych nie mogą być teraz umorzone lub odroczone, ale miasto zrobi to gdy tylko pojawi się możliwość

Urząd Miasta Zielona Góra we wczorajszym komunikacie poinformował, że obowiązujące przepisy nie zezwalają na umorzenie lub odroczenie opłat za sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Skoro lokale są zamknięte i nie można przyjmować w nich klientów, przedsiębiorcy wyszli z postulatem, by poruszyć kwestię tych opłat, które w obecnej sytuacji są dodatkowym obciążeniem.

Mają powstać nowe przepisy

Prezydent Miasta występował wielokrotnie do Wojewody Lubuskiego oraz organów stanowiących prawo o zmianę w tym zakresie. Międzyinnymi dzięki takim apelom Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pracuje nad odpowiednimi przepisami.

Miasto Zielona Góra niezwłocznie po powstaniu ustawowego rozwiązania przygotuje projekt uchwały i przedstawi na sesji Rady Miasta. Po jej podjęciu umożliwi przesunięcie terminu wniesienia opłaty lub jej umorzenie.

Miasto obiecuje pomoc branży

Miasto obiecało, że nawet gdy przepisy nie zostaną zmienione pomoże ono branży gastronomicznej i hotelarskiej. Koordynatorem z ramienia Prezydenta będzie Rafał Kasza.

Komunikat ❗ W związku z licznymi pytaniami od przedsiębiorców informujemy, że obowiązujące przepisy nie zezwalają na…

Opublikowany przez Urząd Miasta Zielona Góra Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22