Pacjentka Aldemedu skarży się – teleporada dopiero w maju!

Tagi: brak tagów
2021-03-29
Pacjentka Aldemedu skarży się – teleporada dopiero w maju!

Na jednej z lokalnych grup dotyczących lekarzy w Zielonej Górze rozgorzała dyskusja zainicjowana przez jedną z pacjentek Aldemedu. Skarży się ona bowiem, że pierwszy wolny termin teleporady do lekarza rodzinnego przypada dopiero w maju. Innej z pacjentek termin do okulisty na pilne zaproponowano na koniec maja.

W czasie pandemii kontakt z lekarzami jest utrudniony. Wiele osób ma dość teleporad. Trudność w dodzwonieniu się do przychodni jest stale powtarzającym się tematem w dyskusjach pomiędzy pacjentami. Jednak nie jest to regułą.

W tej samej dyskusji jedna z pacjentek informuje, że na Skarbowej najdłużej czekała jeden dzień. Również szybko pacjenci są przyjmowani w przychodni na Batorego – wynika z relacji komentujących.

Teleporady w przychodniach

Jak czytamy na pacjent.gov.pl od 16 marca zmieniły się zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz pierwszego kontaktu nie może nam narzucić teleporady. To pacjent decyduje, którą formę wizyty preferuje.

Lekarz nie może odmówić bezpośredniej wizyty, gdy nie wyrażamy zgody na teleporadę. Cierpimy na przewlekłą chorobę i następuje jej pogorszenie, istnieją podejrzenia choroby nowotworowej lub dziecko nie ma jeszcze 6 lat.

Z teleporady powinniśmy natomiast skorzystać jeśli istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, potrzebujemy recepty na leki niezbędne do kontynuacji leczenia lub potrzebujemy zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Z teleporady korzystamy również w przypadku potrzeby otrzymania zaświadczenia o stanie zdrowia lub, gdy dziecko, które nie ma 6 lat korzysta z wizyty kontrolnej.

Jednak bardzo ważna jest informacja na stronie pacjent.gov.pl, w której dowiadujemy się, że

Teleporada jest udzielana w jednym z dwóch terminów:
– nie później niż w pierwszym dniu roboczym po dniu zgłoszenia się pacjenta do placówki – za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, systemu łączności lub osobiście
– w późniejszym terminie, jeśli ustalimy go w porozumieniu z pacjentem lub jego opiekunem ustawowym

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20