Pacjentka Aldemedu skarży się – teleporada dopiero w maju!

Tagi: brak tagów
2021-03-29
Pacjentka Aldemedu skarży się – teleporada dopiero w maju!

Na jednej z lokalnych grup dotyczących lekarzy w Zielonej Górze rozgorzała dyskusja zainicjowana przez jedną z pacjentek Aldemedu. Skarży się ona bowiem, że pierwszy wolny termin teleporady do lekarza rodzinnego przypada dopiero w maju. Innej z pacjentek termin do okulisty na pilne zaproponowano na koniec maja.

W czasie pandemii kontakt z lekarzami jest utrudniony. Wiele osób ma dość teleporad. Trudność w dodzwonieniu się do przychodni jest stale powtarzającym się tematem w dyskusjach pomiędzy pacjentami. Jednak nie jest to regułą.

W tej samej dyskusji jedna z pacjentek informuje, że na Skarbowej najdłużej czekała jeden dzień. Również szybko pacjenci są przyjmowani w przychodni na Batorego – wynika z relacji komentujących.

Teleporady w przychodniach

Jak czytamy na pacjent.gov.pl od 16 marca zmieniły się zasady korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz pierwszego kontaktu nie może nam narzucić teleporady. To pacjent decyduje, którą formę wizyty preferuje.

Lekarz nie może odmówić bezpośredniej wizyty, gdy nie wyrażamy zgody na teleporadę. Cierpimy na przewlekłą chorobę i następuje jej pogorszenie, istnieją podejrzenia choroby nowotworowej lub dziecko nie ma jeszcze 6 lat.

Z teleporady powinniśmy natomiast skorzystać jeśli istnieje podejrzenie zarażenia koronawirusem, potrzebujemy recepty na leki niezbędne do kontynuacji leczenia lub potrzebujemy zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Z teleporady korzystamy również w przypadku potrzeby otrzymania zaświadczenia o stanie zdrowia lub, gdy dziecko, które nie ma 6 lat korzysta z wizyty kontrolnej.

Jednak bardzo ważna jest informacja na stronie pacjent.gov.pl, w której dowiadujemy się, że

Teleporada jest udzielana w jednym z dwóch terminów:
– nie później niż w pierwszym dniu roboczym po dniu zgłoszenia się pacjenta do placówki – za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, systemu łączności lub osobiście
– w późniejszym terminie, jeśli ustalimy go w porozumieniu z pacjentem lub jego opiekunem ustawowym

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22