Pani Wiesława chorująca na nowotwór potrzebuje pomocy

Tagi: brak tagów
2019-11-06
Pani Wiesława chorująca na nowotwór potrzebuje pomocy

W związku z naszą akcją #mojazielonapomaga, odezwała się do nas Pani Marta, która opisała nam sprawę Pani Wiesławy chorej na glejaka. Wraz ze znajomymi prowadzi ona zbiórkę i prosi o pomoc w nagłośnieniu jej.

Oto wiadomość, którą otrzymaliśmy

Jestem członkiem „Wygramy z glejakiem!”. Wraz ze znajomymi prowadzę zbiórkę pieniędzy dla Pani Wiesławy Rząsy – 62-letniej mieszkanki Drzonkowa, chorującej na glejaka. Jest to bardzo złośliwy nowotwór mózgu, który może dawać szybko przerzuty. Pani Wiesława w lipcu tego roku została poddana operacji wycięcia guza. Następnie przeszła chemioterapię. Niestety przy tego typu nowotworze metody leczenia, które są refundowane,tzn. chemio- i radioterapia, działają jedynie chwilowo, nie są w stanie powstrzymać rozrostu guza ani nie zapewniają, że nie pojawią się przerzuty.

Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest obecnie immunoterapia. Niestety państwo nie opłaca tej terapii, w związku z czym koszta, które sięgają kilkuset tysięcy złotych, pragniemy pokryć z pieniędzy uzbieranych dzięki życzliwym ludziom. Początkowo prowadziliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl, Zorganizowaliśmy kolację charytatywną, byliśmy też na dwóch festynach ze stoiskiem gastronomicznym. W Zielonej Górze postawiliśmy kilkadziesiąt puszek na pieniądze. 

Od pewnego czasu współpracujemy z fundacją SiePomaga. Po dobrym początku nastał obecnie czas, w którym zbiórka stanęła w miejscu…Nie pojawiają się nowe wpłaty. Prowadzone wcześniej na FB licytacje przedmiotów i usług również przestały dawać oczekiwane skutki. Nasza akcja była już nagłośniona między innymi w Gazecie Lubuskiej, Radiu Eska, Radiu Index. Próbowaliśmy nagłośnić sprawę na całą Polskę, nie mamy siły przebicia…Na szali waży się los matki czwórki dzieci, które wychowała bez męża, który umarł zbyt szybko. Dzieci pani Wiesławy wspominają jak Mama rąbała meble, by móc napalić w piecu. Całe życie ciężko pracowała dla domu i rodziny. Pragniemy odmienić niesprawiedliwy los, który chce zabrać panią Wiesławę. Potrzebujemy do tego pieniędzy na immunoterpię. Bez niej spełnią się rokowania lekarzy, którzy dają pani Wiesławie kilka miesięcy życia. Pani Wiesława została już poddana chemioterapii, która na ten typ nowotworu działa tylko chwilowo, nie jest w stanie powstrzymać rozwoju choroby. 

Zbiórka jest prowadzona tutaj https://www.siepomaga.pl/wieslawa-rzasa

Wszystkich, którzy mogą przekazać choć małą sumę pieniędzy zachęcamy do pomocy Pani Wiesławie. Jeśli możecie udostępnijcie również tę zbiórkę by jak najwięcej osób się o niej dowiedziało.

Pamiętajcie, nie ważne czy możecie przekazać 1 zł czy 100 zł. Siła tkwi w tym, że wykażemy zainteresowanie.

Przeczytaj również

Celem zbiórki jest odnowienie obecnego grobu Dzieci Nienarodzonych, który znajduje się na Cmentarzu Komunalnym w Zielonej Górze, stara część, pole 18 oraz postawienie nowego, naprzeciwko…

Pomagamy 2024-02-14

Zielonogórzanie gotowi na muzyczne, sportowe i kulinarne atrakcje WOŚP Zielona Góra, [data] – Nadchodząca niedziela, 28 stycznia, obiecuje być wyjątkowym dniem dla mieszkańców Zielonej Góry….

Pomagamy 2024-01-24

W czasie ciąży nic nie zapowiadało, że początek dzieciństwa naszego synka będzie aż tak trudny. W najcięższych chwilach nie myśleliśmy o tym, że życiu naszego…

Pomagamy 2023-02-21