Papierowe wypełniacze do paczek vs. folia bąbelkowa

Tagi: brak tagów
2021-11-16
Papierowe wypełniacze do paczek vs. folia bąbelkowa

Branża e-commerce nieustanie rozrasta się, dostarczając każdego dnia ogromną ilość paczek do klientów. Bezpieczne dotarcie przesyłki możliwe jest natomiast poprzez właściwe zabezpieczenie zawartości wewnątrz kartonu.

Branża e-commerce nieustanie rozrasta się, dostarczając każdego dnia ogromną ilość paczek do klientów. Bezpieczne dotarcie przesyłki możliwe jest natomiast poprzez właściwe zabezpieczenie zawartości wewnątrz kartonu. Dlaczego papierowe wypełniacze do paczek coraz częściej zastępują tworzywa sztuczne?

Niewielka zmiana zachowań konsumenckich dużą zmianą dla naszej planety

Wykorzystanie tworzyw sztucznych możemy w dużym stopniu zminimalizować, jeżeli wprowadzimy w życie bardziej ekologiczne nawyki. Jednym z nich może być zmiana zachowań konsumenckich, polegająca na wyborze produktów mniej opakowanych w plastik. Niestety wiele koncernów wciąż opiera produkcję towarów na dużej ilości plastikowych opakowań. Oczywiście nie zawsze możliwe jest całkowite zrezygnowanie z tworzyw sztucznych, jednak warto jest szukać bardziej ekologicznych alternatyw.

Klient, dokonujący zakupu w sklepie internetowym, oczekuje, iż trafi do niego produkt zgodny z opisem, a jego transport w miejsce docelowe będzie szybki oraz bezproblemowy. Niezwykle istotny jest zatem etap magazynowy, podczas którego towar umieszczany jest w paczce. Odpowiednie zabezpieczenie paczekmożliwe jest przy zastosowaniu optymalnych wypełnień, które we właściwy sposób unieruchomią produkt wewnątrz kartonu. Towar nie może przemieszczać się w paczce podczas transportu, bowiem zmiana jego położenia wiązać by się mogła ze zniszczeniem.

Ekologiczny i biodegradowalny papier

Znanym nam sposobem jest zastosowanie folii bąbelkowej, która jest niezwykle szkodliwa dla środowiska naturalnego. Plastik stanowi także zagrożenie dla zdrowia zwierząt – szczególnie stworzeń wodnych. Udział tworzyw sztucznych w morzach i oceanach jest ogromny, a każdego roku do wód lądowych trafia coraz więcej odpadów tego typu. Czym zatem najlepiej jest zastąpić folię bąbelkową? Idealną alternatywą są ekologiczne wypełniacze do paczek w formie papieru. Materiał ten jest w pełni biodegradowalny, a jego rozkład trwa zaledwie kilka miesięcy. Jest to czas nieporównywalny do rozkładu tworzyw sztucznych, bowiem plastik rozkłada się kilkaset lat.

Papierowe wypełniacze do paczek powinny być zatem obowiązkowym wyposażeniem każdego magazynu sklepu internetowego, niezależenie od charakteru asortymentu. Wytrzymałość papieru sprawia, iż produkt podczas transportu w miejsce docelowe jest odpowiednio zabezpieczony, a jego uszkodzenie całkowicie zminimalizowane.

Przeczytaj również

Nauka poprzez zabawę jest skuteczną metodą zdobywania wiedzy o świecie przez małe dzieci. Maluchy zupełnie spontanicznie chłoną wtedy wiedzę i zapamiętują najważniejsze informacje. Choć na…

Artykuły 2022-05-24

Szukasz sprawdzonych rozwiązań wentylacyjnych dla domu, biura lub przestrzeni publicznej? Jeśli interesuje Cię fachowy montaż klimatyzacji, Zielona Góra to obszar działalności Cold-Man – specjalistów w…

Artykuły 2022-05-20

Zależy Ci na rozwoju, lecz nie wiesz, jakie kroki podjąć, aby zrealizować swoje cele? Funkcjonowanie przedsiębiorstwa opiera się na kilku fundamentach. To właśnie na nich…

Artykuły 2022-05-16