Papierowe wypełniacze do paczek vs. folia bąbelkowa

Tagi: brak tagów
2021-11-16
Papierowe wypełniacze do paczek vs. folia bąbelkowa

Branża e-commerce nieustanie rozrasta się, dostarczając każdego dnia ogromną ilość paczek do klientów. Bezpieczne dotarcie przesyłki możliwe jest natomiast poprzez właściwe zabezpieczenie zawartości wewnątrz kartonu.

Branża e-commerce nieustanie rozrasta się, dostarczając każdego dnia ogromną ilość paczek do klientów. Bezpieczne dotarcie przesyłki możliwe jest natomiast poprzez właściwe zabezpieczenie zawartości wewnątrz kartonu. Dlaczego papierowe wypełniacze do paczek coraz częściej zastępują tworzywa sztuczne?

Niewielka zmiana zachowań konsumenckich dużą zmianą dla naszej planety

Wykorzystanie tworzyw sztucznych możemy w dużym stopniu zminimalizować, jeżeli wprowadzimy w życie bardziej ekologiczne nawyki. Jednym z nich może być zmiana zachowań konsumenckich, polegająca na wyborze produktów mniej opakowanych w plastik. Niestety wiele koncernów wciąż opiera produkcję towarów na dużej ilości plastikowych opakowań. Oczywiście nie zawsze możliwe jest całkowite zrezygnowanie z tworzyw sztucznych, jednak warto jest szukać bardziej ekologicznych alternatyw.

Klient, dokonujący zakupu w sklepie internetowym, oczekuje, iż trafi do niego produkt zgodny z opisem, a jego transport w miejsce docelowe będzie szybki oraz bezproblemowy. Niezwykle istotny jest zatem etap magazynowy, podczas którego towar umieszczany jest w paczce. Odpowiednie zabezpieczenie paczekmożliwe jest przy zastosowaniu optymalnych wypełnień, które we właściwy sposób unieruchomią produkt wewnątrz kartonu. Towar nie może przemieszczać się w paczce podczas transportu, bowiem zmiana jego położenia wiązać by się mogła ze zniszczeniem.

Ekologiczny i biodegradowalny papier

Znanym nam sposobem jest zastosowanie folii bąbelkowej, która jest niezwykle szkodliwa dla środowiska naturalnego. Plastik stanowi także zagrożenie dla zdrowia zwierząt – szczególnie stworzeń wodnych. Udział tworzyw sztucznych w morzach i oceanach jest ogromny, a każdego roku do wód lądowych trafia coraz więcej odpadów tego typu. Czym zatem najlepiej jest zastąpić folię bąbelkową? Idealną alternatywą są ekologiczne wypełniacze do paczek w formie papieru. Materiał ten jest w pełni biodegradowalny, a jego rozkład trwa zaledwie kilka miesięcy. Jest to czas nieporównywalny do rozkładu tworzyw sztucznych, bowiem plastik rozkłada się kilkaset lat.

Papierowe wypełniacze do paczek powinny być zatem obowiązkowym wyposażeniem każdego magazynu sklepu internetowego, niezależenie od charakteru asortymentu. Wytrzymałość papieru sprawia, iż produkt podczas transportu w miejsce docelowe jest odpowiednio zabezpieczony, a jego uszkodzenie całkowicie zminimalizowane.

Przeczytaj również

Wystrój sali weselnej zależy od wielu aspektów. Ważne są nie tylko zasłony, kwiaty czy obrusy. Warto pomyśleć o wszystkich elementach, jakie tworzą finalny efekt. Jednym…

Artykuły 2024-05-10

W dobie, gdy dominują rozgrywki online, istnieje miejsce, które celebruje starszą, lecz wciąż kochaną formę rozrywki – gry dla dwóch osób na jednym komputerze. Gralandia.pl…

Artykuły 2024-05-07

W obliczu zawiłości prawnych i często zaskakujących sytuacji życiowych, wielu mieszkańców Zielonej Góry może odczuwać potrzebę wsparcia prawnego. Niekiedy jednak barierą staje się koszt takich…

Artykuły 2024-04-15