Parking przy Focusie – jak z niego korzystać?

Tagi: brak tagów
2019-10-24
Parking przy Focusie – jak z niego korzystać?

Parkowanie na nowym parkingu w galerii Focus sprawia wielu osobom problemy. Nie raz zdarzyło nam się pomagać tam innym kupującym. Dlatego postanowiliśmy stworzyć prosty poradnik dla osób, które zamierzają Focus odwiedzić i boją się o sytuację na nowym parkingu, który często krytykowany jest w mediach społecznościowych.

Na parkingu nie trzeba pobierać biletu

Na parkingu przy Focusie funkcjonuje system bezbiletowy. Numery rejestracyjne są automatycznie rozpoznawane przez kamerę przy wjeżdżaniu na parking.

Jedyne co musimy zrobić to zatrzymać się przed szlabanem i poczekać, aż ten się otworzy. Wtedy możemy wjechać i zająć miejsce postojowe na parkingu bez pobierania żadnego biletu.

Uwaga, może zdarzyć się sytuacja, że system nie będzie w stanie odczytać tablic. W takiej sytuacji przy szlabanie należy pobrać bilet parkingowy, ale tylko w momencie gdy ten nie otworzy się gdy przed nim staniemy.

Jak wyjechać z parkingu w bezpłatnym czasie?

Pierwsze dwie godziny parkowania są gratis. Dlatego jeśli nie przekroczyliśmy tego czasu nie musimy udawać się do kas parkingowych. Wystarczy wsiąść do auta i podjechać do szlabanu. System zaczyta nasze numery rejestracyjne i otworzy szlaban. Wtedy będziemy mogli bez problemu opuścić parking. Dla osób, które spędziły w galerii mniej czasu jest to bardzo wygodna opcja bo nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

3 godziny darmowego parkowania dla klientów kina

Pamiętajcie również o tym, że osoby, które udają się do kina gratis otrzymują 3 godziny postoju. W takim przypadku podczas kupna biletu trzeba podać numer rejestracyjny pojazdu aby przedłużyć bezpłatny czas parkowania.

Jak zapłacić za parking w Focus

Jeśli przekroczyliśmy dwie godziny (lub 3h jeśli jesteśmy klientami kina i to zgłosiliśmy w kasie kinowej) musimy opłacić postój. W tym celu możemy skorzystać z jednego z automatów, które znajdują się przy wyjściu na parking na parterze i piętrze.

Jeśli system bezbiletowy wpuścił nas na parking to musimy jedynie wpisać numery rejestracyjne naszego samochodu. Jeśli pobraliśmy bilet bo szlaban się nie podniósł, musimy go wprowadzić do automatu.

W tym momencie na ekranie kasy parkingowej pojawi się kwota do zapłaty oraz informacje jak to zrobić. Jeśli nie byliśmy pewni ile czasu spędziliśmy na parkingu to system również poinformuje nas, że bezpłatny czas nie upłynął i możemy wyjechać.

Po opłaceniu parkingu podjeżdżamy do szlabanu i system sam sprawdzi płatność i pozwoli nam wyjechać unosząc szlaban.

Co zrobić gdy podjadę do szlabanu bez wcześniejszego zapłacenia za parking?

W takiej sytuacji wcale nie musisz się cofać i obawiać nieprzyjemności z tytułu zakorkowania wyjazdu. Przy szlabanie znajduje się zbliżeniowy terminal płatniczy i możemy tam zapłacić za parking kartą. Dlatego jeśli kolejka przy automatach na parkingu jest duża, możesz opuścić też parking płacąc już przy samym szlabanie.

Jeśli posiadasz bilet parkingowy to należy go wsunąć do automatu i rozliczyć parking. Jeśli nie minęły dwie godziny to szlaban się uniesie, w innym przypadku dopiero po zapłaceniu kartą.

Jak wezwać pomoc?

Zarówno przy szlabanie jak i przy kasie parkingowej znajduje się przycisk do połączenia się z obsługą parkingu, która udzieli nam pomocy.

Ile kosztuje parking przy Focusie?

Pierwsze dwie godziny są darmowe. W przypadku klientów kina darmowe są trzy godziny, trzeba jednak pamiętać o zgłoszeniu tego faktu w kasie biletowej podczas zakupu biletu.

Trzecia godzina parkowania kosztuje 2 złote, a każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt 3 złotych.

Jak skorzystać z parkingu zewnętrznego przy Focusie?

Przy galerii Focus dostępny jest również zewnętrzny parking z kasą biletową. Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Nie ma tutaj automatycznego systemu, dlatego musimy sami pamiętać o przedłużeniu biletu.

Koszt parkowania na tym parkingu jest taki sam jak na nowym krytym parkingu piętrowym.

Po zaparkowaniu pojazdu należy udać się do parkomatu w celu pobrania biletu. Aby pobrać pierwszy darmowy bilet należy wcisnąć zielony znaczek ✅, podać numer rejestracyjny pojazdu i zatwierdzić ponownie ✅. Wydrukowany bilet wkładamy za szybę pojazdu. Na bilecie znajduje się informacja o godzinie zakończenia darmowego parkowania. Pamiętajcie o przedłużeniu biletu w przypadku dłuższych zakupów. Należy wtedy udać się ponownie do parkomatu, wykupić bilet i włożyć go za szybę samochodu.

Klienci kina otrzymują 3 godziny gratis. W tym przypadku również należy pobrać darmowy bilet i umieścić go za szybą samochodu. W kasie kina należy podać numer rejestracyjny samochodu i w ten sposób wydłużony zostanie czas darmowego parkowania.

Parking jest płatny 7 dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 2:00.

Przeczytaj również

Planowanie wakacji to nie tylko wybór destynacji i rezerwacja hotelu, ale również zadbanie o bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób…

Artykuły 2024-07-03

Uniwersytet Zielonogórski opublikował wyniki rankingów, w których Zielona Góra może poszczycić się miejscami na podium. Pod jakim względem nasze miasto jest przyjazne studentom? 1 miejsce:…

Artykuły 2024-07-01

Proszę opowiedzieć nam o początkach Zipio.pl. Skąd wziął się pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych? Pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych zrodził się z osobistego…

Artykuły 2024-06-20