Pizza, Zielona Góra – czyli połączenie doskonałe! 

Tagi: brak tagów
2022-04-13
Pizza, Zielona Góra – czyli połączenie doskonałe! 

Pizza w Zielonej Górze jest wyjątkowa. Winny gród jest bogaty w różne odmiany dania rodem ze słonecznej Italii. Każdy głodny może wybrać między pizzą rzymską, neapolitańską albo bardziej tradycyjną. Natomiast warto podkreśli, że wiele restauracji z Zielonej Góry dba o składniki! 

Jedną z takich restauracji a w niej hasło przewodnie: pizza Zielona Góra jest Zapiekankarnia, która w swojej ofercie posiada pizzę rzymską. Jednak wyróżnia się na tle konkurencji wieloma nietypowymi propozycjami smakowymi, których w ich karcie znajdziemy ponad 36! Warto także wspomnieć, że restauracja zamawia większość składników bezpośrednio z Włoch, dlatego właśnie warto zapoznać się z ich menu. 

Na wyróżnienie zasługuje pizza speciale, z mozzarellą di bufalą, świeżą bazylią, a także salami spianata piccante. Warto wspomnieć także o pizzy kurczak bbq, w którym to znajdziecie rzemieślniczy sos barbecue, czerwoną cebulę, mozzarellę, ser cheddar oraz świeżą kolendrę! Fani ostrych smaków też znajdą coś dla siebie. Tu warto zwrócić się w kierunku propozycji Diavola. Główne składniki to jalapeno, chilli, papryka peperoni oraz peperoncino, czyli      ostra włoska papryczka, która podbija smak całości kompozycji. 

W dzisiejszych czasach wiele osób nie je mięsa Zapiekankarnia, w swojej karcie także posiada dania dla wegan. Jeśli chodzi o pizzę wegańskie, ciekawą propozycją może być pizza, Vegan gruszka, której składniki to ser wegański, gruszka, orzechy włoskie, a także wegański parmezan! 

Zapiekankarnia w swojej ofercie posiada nie tylko pizzę, ale także sałatki, bajgle, dania dla dzieci, frytki z dodatkami, zapiekanki premium na chrupiących bagietkach, przystawki oraz desery. Lokal z każdym rokiem się rozwija i co jakiś czas zmienia swoje menu, żeby zaskoczyć gości! Dlatego jeśli znacie tę restaurację, warto raz na jakiś czas rzucić okiem na nowości, które pojawiają się w menu. Właściciele za każdym razem starają się zaskoczyć swoich klientów, wprowadzając nietypowe propozycje smakowe. 

Zapiekankarnia to nie tylko jedzenie w lokalu, to także dowóz do wielu miejscowości w okolicy Zielonej Góry. Z oferty lokalu mogą skorzystać osoby mieszkające w dzielnicy Nowe miasto, Przylepie,  czy Świdnicy. 

Lokal od  2020 roku znajduje się przy ulicy Jedności 16 w Zielonej Górze. Więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać oferty Zapiekankarni, odsyłamy Was pod wspomniany adres! 

Przeczytaj również

Wystrój sali weselnej zależy od wielu aspektów. Ważne są nie tylko zasłony, kwiaty czy obrusy. Warto pomyśleć o wszystkich elementach, jakie tworzą finalny efekt. Jednym…

Artykuły 2024-05-10

W dobie, gdy dominują rozgrywki online, istnieje miejsce, które celebruje starszą, lecz wciąż kochaną formę rozrywki – gry dla dwóch osób na jednym komputerze. Gralandia.pl…

Artykuły 2024-05-07

W obliczu zawiłości prawnych i często zaskakujących sytuacji życiowych, wielu mieszkańców Zielonej Góry może odczuwać potrzebę wsparcia prawnego. Niekiedy jednak barierą staje się koszt takich…

Artykuły 2024-04-15