Podają się za pracowników wodociągów i okradają mieszkania. Ostrzeż znajomych!

Tagi: brak tagów
2020-03-05
Podają się za pracowników wodociągów i okradają mieszkania. Ostrzeż znajomych!

Zielonogórska Policja poinformowała o kobiecie i mężczyźnie, którzy podają się za wodociągi i okradają mieszkania. W jednym z mieszkań starszego mężczyzny ukradli 4 tysiące złotych.

Mężczyzna ten mieszkający w Zielonej Górze wpuścił do swojego mieszkania dwie osoby podające się za pracowników wodociągów. Miały one sprawdzić „przepływ wody”, a sprawdziły gdzie trzyma oszczędności.

Oszuści korzystają z popularnego triku. Chcą oddać nadpłatę, ale mają przy sobie jedynie duży nominalnie banknot. Proszą więc o rozmienienie. Gdy sięgniemy po pieniądze wiedzą już dobrze, gdzie znajdują się nasze oszczędności. Następnie odwracają naszą uwagę i kradną je.

Pamiętajcie, nie wpuszczajcie nigdy obcych osób do mieszkania – zwłaszcza gdy przychodzą parami. Jeśli podają się za pracowników jakiejś instytucji poprośmy o legitymacje służbowe lub inny dowód tożsamości. Następnie zadzwońmy do danej instytucji zapytać czy osoby te zostały do nas wysłane, zanim je wpuścimy. Numer telefonu zawsze znajdujmy w Internecie, a nie bierzmy z legitymacji czy wizytówki wręczonej nam przez te osoby.

Pamiętajcie również o tym, że nikt nie będzie prosił Was o pieniądze, ani nie będzie Wam im zwracał do ręki. Takie operacje wykonuje się na konto bankowe.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22