Policja znów ostrzega przed oszustami w Zielonej Górze

Tagi: brak tagów
2020-05-20
Policja znów ostrzega przed oszustami w Zielonej Górze

W Zielonej Górze znów grasują oszuści, którzy dzwonią do mieszańców podając się za pracownika banku albo policjanta CBŚ (Centralnego Biura Śledczego Policji).

Policja ostrzega by uważać na fałszywe telefony oszustów, którzy chcą wykorzystać naszą łatwowierność i wyłudzić od nas pieniądze. Co niestety czasem im się udaje.

Oszustwo polega na tym, że oszuści najpierw dzwonią, a następnie podając się za pracownika jednej z tych instytucji starają się uzyskać nasze dane osobowe i informacje o tym jak wysokie oszczędności posiadamy.

Następnie próbują wmówić nam, że grasują oszuści, przed którymi chcą zabezpieczyć nasze środki. W ten sposób osoby, które dały się nabrać przekazują oszustom swoje oszczędności życia.

Pamiętajcie o tym by nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Policja nie będzie Was o to nigdy prosić. Nie podajcie również swoich danych osobowych przez telefon osobom, które nawet przedstawiają się za policjantów. Gdy ktoś Cię o to poprosi rozłącz się i zadzwoń na 112, a następnie opisz sprawę.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22