Poniedziałek – raport koronawirusowy dla Zielonej Góry

Tagi: brak tagów
2020-03-23
Poniedziałek – raport koronawirusowy dla Zielonej Góry

Prezydent Janusz Kubicki przedstawił raport na dzisiaj dotyczący koronawirusa. „Ilość osób zarażonych – 2. Dodatkowo 1 osoba z tzw. przedmieść lub sypialni Zielonej. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie. W tym jedne zespół ratowników pogotowia.” – poinformował.

Zespoły karetek zostały rozlokowane w 5 różnych miejscach, tak by usprawnić pracę pogotowia w tym trudnym czasie.

Prezydent zachęca też do pozostania w domach jeśli to możliwe i przestrzegania zasad. Janusz Kubicki przypomina również, że dla dzieci to nie są ferie i mają pozostać w domach. Place zabaw są zamknięte.

Koronapomoc

Z pomocy mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy jak i mieszkańcy. Więcej informacji znajduje się na stronie UM.

Widzialna Ręka

W Zielonej Górze funkcjonuje grupa Widzialna Ręka, w której można poprosić o pomoc lub ją zaoferować. Przekażcie numery telefonu zwłaszcza osobom starszym. Ogłaszanie są na grupie. Mają one ograniczoną możliwość skorzystania z Facebooka i mogą nawet nie wiedzieć o tym, że ktoś pomoże im choćby w zrobieniu zakupów.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22