Potrącił kobietę na ul. Batorego, a następnie uciekł

Tagi: brak tagów
2019-11-20
Potrącił kobietę na ul. Batorego, a następnie uciekł

Jak podaje KMP Zielona Góra 8 listopada doszło do potrącenia kobiety na ulicy Batorego. 37-latem po wypadku odjechał i nie udzielił jej pierwszej pomocy. Został zatrzymany, a wtedy okazało się, że jest nietrzeźwy. W wydychanym przez niego powietrzu znalazło się 2,5 promila alkoholu.

Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych około godziny 16:00. Potrącona została 32-letnia kobieta, a kierujący samochodem marki Volskwagen Passat 37-letni mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Nie zatrzymał się nawet by udzielić pomocy, a o zdarzeniu Policja została powiadomiona przez świadków.

Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala, a policjanci zaczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Mężczyzna sam zgłosił się do komendy. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Na pytanie dlaczego odjechał z miejsca wypadku powiedział, iż myślał, że potrącił psa.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia może grozić mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: KMP Zielona Góra

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08