Potrącił kobietę na ul. Batorego, a następnie uciekł

Tagi: brak tagów
2019-11-20
Potrącił kobietę na ul. Batorego, a następnie uciekł

Jak podaje KMP Zielona Góra 8 listopada doszło do potrącenia kobiety na ulicy Batorego. 37-latem po wypadku odjechał i nie udzielił jej pierwszej pomocy. Został zatrzymany, a wtedy okazało się, że jest nietrzeźwy. W wydychanym przez niego powietrzu znalazło się 2,5 promila alkoholu.

Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych około godziny 16:00. Potrącona została 32-letnia kobieta, a kierujący samochodem marki Volskwagen Passat 37-letni mężczyzna uciekł z miejsca wypadku. Nie zatrzymał się nawet by udzielić pomocy, a o zdarzeniu Policja została powiadomiona przez świadków.

Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala, a policjanci zaczęli poszukiwania sprawcy wypadku. Mężczyzna sam zgłosił się do komendy. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Na pytanie dlaczego odjechał z miejsca wypadku powiedział, iż myślał, że potrącił psa.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia może grozić mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: KMP Zielona Góra

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22