Powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze”

Tagi: brak tagów
2019-10-27
Powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze”

Na Facebooku powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze„. Ma ona na celu wymianę informacji oraz koordynację działań związanych z najbliższym losem ważnego dla naszych mieszkańców obiektu, który łączy się z historią miasta.

Miasto planuje w miejscu obecnego amfiteatru zbudować salę koncertowo-konferencyjną. Sprzeciwili się temu Radni Koalicji Obywatelskiej, a cała sprawa zyskała również spory odzew wśród mieszkańców. Opowiadają się oni za remontem obiektu, a nie jego wyburzeniem.

Obecny amfiteatr miały bowiem być wyburzony, a w jego miejsce powstałaby nowa sala. We wrześniu ogłoszony został konkurs architektoniczny na jej projekt. Obiekt miałby mieścić do 2 tysięcy widzów. Warto wspomnieć, że obecny amfiteatr może pomieścić 5 tysięcy osób.

Radni wskazują na historyczne wartości i piękno położenia amfiteatru. Najlepszym ich zdaniem wyjściem byłoby wyremontowanie i zadaszenie obiektu.

Na Facebooku zawiązała się grupa, która chce ratować amfiteatr. Organizowany jest również protest przeciwko likwidacji Amfiteatru w Zielonej Górze. Ma się on odbyć w niedzielę 3 listopada od godziny 15:00 do 16:00 na schodach prowadzących do Amfiteatru, od strony parkingu.

Możesz dołączyć do wydarzenia na Facebooku, aby wykazać swoje zainteresowanie – LINK.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22