Powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze”

Tagi: brak tagów
2019-10-27
Powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze”

Na Facebooku powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze„. Ma ona na celu wymianę informacji oraz koordynację działań związanych z najbliższym losem ważnego dla naszych mieszkańców obiektu, który łączy się z historią miasta.

Miasto planuje w miejscu obecnego amfiteatru zbudować salę koncertowo-konferencyjną. Sprzeciwili się temu Radni Koalicji Obywatelskiej, a cała sprawa zyskała również spory odzew wśród mieszkańców. Opowiadają się oni za remontem obiektu, a nie jego wyburzeniem.

Obecny amfiteatr miały bowiem być wyburzony, a w jego miejsce powstałaby nowa sala. We wrześniu ogłoszony został konkurs architektoniczny na jej projekt. Obiekt miałby mieścić do 2 tysięcy widzów. Warto wspomnieć, że obecny amfiteatr może pomieścić 5 tysięcy osób.

Radni wskazują na historyczne wartości i piękno położenia amfiteatru. Najlepszym ich zdaniem wyjściem byłoby wyremontowanie i zadaszenie obiektu.

Na Facebooku zawiązała się grupa, która chce ratować amfiteatr. Organizowany jest również protest przeciwko likwidacji Amfiteatru w Zielonej Górze. Ma się on odbyć w niedzielę 3 listopada od godziny 15:00 do 16:00 na schodach prowadzących do Amfiteatru, od strony parkingu.

Możesz dołączyć do wydarzenia na Facebooku, aby wykazać swoje zainteresowanie – LINK.

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20