Powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze”

Tagi: brak tagów
2019-10-27
Powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze”

Na Facebooku powstała grupa „Ratujmy Amfiteatr w Zielonej Górze„. Ma ona na celu wymianę informacji oraz koordynację działań związanych z najbliższym losem ważnego dla naszych mieszkańców obiektu, który łączy się z historią miasta.

Miasto planuje w miejscu obecnego amfiteatru zbudować salę koncertowo-konferencyjną. Sprzeciwili się temu Radni Koalicji Obywatelskiej, a cała sprawa zyskała również spory odzew wśród mieszkańców. Opowiadają się oni za remontem obiektu, a nie jego wyburzeniem.

Obecny amfiteatr miały bowiem być wyburzony, a w jego miejsce powstałaby nowa sala. We wrześniu ogłoszony został konkurs architektoniczny na jej projekt. Obiekt miałby mieścić do 2 tysięcy widzów. Warto wspomnieć, że obecny amfiteatr może pomieścić 5 tysięcy osób.

Radni wskazują na historyczne wartości i piękno położenia amfiteatru. Najlepszym ich zdaniem wyjściem byłoby wyremontowanie i zadaszenie obiektu.

Na Facebooku zawiązała się grupa, która chce ratować amfiteatr. Organizowany jest również protest przeciwko likwidacji Amfiteatru w Zielonej Górze. Ma się on odbyć w niedzielę 3 listopada od godziny 15:00 do 16:00 na schodach prowadzących do Amfiteatru, od strony parkingu.

Możesz dołączyć do wydarzenia na Facebooku, aby wykazać swoje zainteresowanie – LINK.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17