Prezydent Janusz Kubicki skrytykował program nauczania w piątych klasach

Tagi: brak tagów
2019-11-27
Prezydent Janusz Kubicki skrytykował program nauczania w piątych klasach

Prezydent zastanawia się czy różnice między dzianiną i tkaniną są wiedzą, którą faktycznie powinien posiadać uczeń piątej klasy.

Nie można się jednak z tym nie zgodzić. Wiele z rzeczy, które tak naprawdę są istotne w naszym dorosłym życiu nie wynosimy ze szkoły. Mamy w szkole matematykę, ale nie potrafimy złożyć samodzielnie PIT-u. Chyba, że nauczymy się tego sami.

Mamy zajęcia z podstaw przedsiębiorczości. Nie wiemy jednak jak zarządzać swoim budżetem domowym. Nie wiemy jak działają instrumenty finansowe i jaki wpływ mają na nasze życie. W efekcie nie oszczędzamy bo nie potrafimy planować wydatków.

Szkoła nie zachęca do tego by myśleć krytycznie i niesztampowo. Każe za to wstrzelić się w „klucz”, który wyznacza poprawne odpowiedzi na dany temat. Nie uczy nawet sposobu efektywnego uczenia się. W efekcie zostajemy z wykutymi na pamieć regułkami i datami, które później do niczego nam się nie przydają. Mamy za to problem ze zdobywaniem nowej wiedzy, systematyzowaniem jej i przyswajaniem.

Zaznaczamy, że jest to nasz punkt widzenia i refleksja wywołana postem Pana Janusza Kubickiego. Jesteśmy ciekawi Waszej opinii. Podzielcie się nią w naszej grupie na Facebooku.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22