Prezydent Kubicki dziękuje szpitalowi w Szprotawie za zaszczepienie zielonogórskich pracowników pogotowia [AKTUALIZACJA]

Tagi: brak tagów
2021-01-13
Prezydent Kubicki dziękuje szpitalowi w Szprotawie za zaszczepienie zielonogórskich pracowników pogotowia [AKTUALIZACJA]

Dlaczego szpital w Szprotawie szczepił zielonogórskich pracownikow pogotowia na COVID-19? W swoim poście Prezydent Janusz Kubicki wyraża zaniepokojenie „Kochani w Polsce jak to w Polsce są równi i równiejsi”.

Zielonogórski szpital odmówił szczepienia pracownikom pogotowia, ale szczepionki znalazły się dla Prezesa, kapelana, informatyka, ale dla tych, którzy na sygnale jadą ratować życie ich zabrakło – informuje Prezydent.

Jednocześnie dziękuje szpitalowi w Szprotawie, który pomógł w zaszczepieniu pracowników pogotowia.

Kochani w Polsce jak to w Polsce są równi i równiejsi. Zawsze tak było. Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? W…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 13 stycznia 2021

Radny Robert Górski napisał na swoim profilu na Facebooku, że ma mieszane uczucia po szczepieniu na COVID-19 i pokonaniu ponad 100 kilometrów.

Z jednej strony jest szczęśliwy, że się zaszczepił i uniknie choroby oraz zakażenia bliskich. Z drugiej strony jednak wyraził smutek z powodu tego, iż władze Szpitala nie chciały w pierwszej kolejności zaszczepić pracowników Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze. Jego zdaniem tłumaczenie, że najpierw szczepienia dostaną pracownicy szpitala jest żałosne.

MIESZANE uczucia po szczepieniu na COVID-19 i pokonaniu ponad 100 kilometrów… Z jednej strony jestem szczęśliwy, że…Opublikowany przez Roberta GórskiegoWtorek, 12 stycznia 2021

Szpital wydał oświadczenie na stronie szpital.zgora.pl. Cytujemy je poniżej.

W związku z wypowiedzią Roberta Górskiego, który na swoim profilu FB w bezpardonowy sposób skrytykował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze i jego władze, ponieważ cyt. „nie chciały w pierwszej kolejności zaszczepić pracowników pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze, żałośnie tłumacząc się przy tym, że najpierw szczepionkę dostaną wszyscy pracownicy szpitala” Prezes Zarządu naszego szpitala wyjaśnia i informuję:

Jako szpital węzłowy, w pierwszej kolejności mieliśmy obowiązek zaszczepić swój personel. Wydaje się oczywiste (choć może nie dla wszystkich), że dobry menadżer, bez względu na to, czy ma stopień generała, czy też nie, powinien przede wszystkim dbać o dobro i bezpieczeństwo swoich pracowników. Do tej pory chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19 zadeklarowało ponad 1.300 naszych pracowników, co stanowi aż 75% całej załogi. Bardzo nas to cieszy, choć równocześnie mamy świadomość, że wyszczepienie takiej populacji będzie trwało kilka tygodni. Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przyjęła nieco ponad połowa tych osób, w większości personel medyczny oraz zaledwie kilka osób z administracji, mających stały kontakt zarówno z medykami, jak i pacjentami, w tym covidowymi.

Nigdy nie ukrywaliśmy, że personel medyczny innych placówek będzie w naszym szpitalu szczepiony, gdy zakończymy szczepienie naszych pracowników. Nie wykluczam jednak, że gdyby wpłynął do nas oficjalny wniosek np. kierownictwa pogotowia o możliwość wcześniejszego zaszczepienia personelu medycznego tej jednostki, zostałby rozpatrzony pozytywnie. Niestety, zamiast wniosku, rozpoczęły się próby nacisku na szpital za pośrednictwem mediów, co uważam za nieprofesjonalne, skandaliczne i celowo próbujące zdyskredytować nie tylko Zarząd Szpitala Uniwersyteckiego, ale także wszystkie osoby zaangażowane w akcję szczepień.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze nie jest jedynym w województwie szpitalem węzłowym, a więc wskazanym do szczepienia personelu medycznego. Na wykazie Ministerstwa Zdrowia jest jeszcze 18 innych lubuskich lecznic, które również rozpoczęły akcję szczepień od swojego personelu. A ponieważ większość z nich ma go znacznie mniej, niż nasz szpital (np. 70-100 osób), mogły przystąpić do szczepienia medyków z innych placówek. I z tej właśnie możliwości skorzystał radny Robert Górski, robiąc z tego zupełnie niepotrzebnie aferę medialną.

Taka postawa tym bardziej dziwi, że atak dotyczy szpitala, w którym jeszcze kilka lat temu pracował, a z którym musiał się rozstać, ponieważ nie byliśmy w stanie sprostać jego wygórowanym oczekiwaniom finansowym. Najwidoczniej jednak zmiana pracy mu służy, skoro ma czas na spektakularne wyłamywanie szpitalnych szlabanów, czy brylowanie przez ekipami telewizyjnymi i udostępnianie dziennikarzom zapisów z kamer umieszczonych na ambulansach.

Dr Marek Działoszyński Prezes Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08