Prezydent Kubicki każe oszczędzać dyrektorom. W budżecie zabraknie 25 mln złotych.

Tagi: brak tagów
2019-10-24
Prezydent Kubicki każe oszczędzać dyrektorom. W budżecie zabraknie 25 mln złotych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza prezydent Janusz Kubicki wydał polecenie dyrektorom instytucji podległych miastu. Muszą obciąć budżety na kolejny rok o 10%.

Po zmiana podatkowych PiS do budżetu miasta wpłynie 25 milionów złotych mniej. Dlatego konieczne są oszczędności. Ucierpi na tym kultura, edukacja i pomoc społeczna.

Mniejsza ilość pieniędzy wynika z obniżenia podatku PIT z 18 na 17 procent. Rząd PiS zlikwidował również podatek dla pracujących osób do 26. roku życia. W tegorocznym budżecie podatki z tytułu PIT i CIT stanowiły 32,8% wpływów. Jest to kwota ponad 290 milionów złotych.

W piątek doszło do spotkania prezydenta Janusza Kubickiego z dyrektorami jednostek organizacyjnych prowadzonych przez miasto. Wśród dyrektorów nie było jednak osób zarządzających przedszkolami, szkołami czy żłobkami.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w spotkaniu tym nie uczestniczyły media, a informacja o nim pochodzi od samych uczestników. Samo spotkanie trwało kwadrans i miało raczej funkcję informacyjną. Dyrektorzy instytucji, które wzięły w nim udział są przerażeni perspektywą zmniejszenia budżetu. Jeden z dyrektorów w anonimowej wypowiedzi dla Gazety Wyborczej oznajmił, że nie wie jak sobie z tym poradzą. Już teraz ledwo wiążą koniec z końcem.

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21