Prezydent Kubicki każe oszczędzać dyrektorom. W budżecie zabraknie 25 mln złotych.

Tagi: brak tagów
2019-10-24
Prezydent Kubicki każe oszczędzać dyrektorom. W budżecie zabraknie 25 mln złotych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza prezydent Janusz Kubicki wydał polecenie dyrektorom instytucji podległych miastu. Muszą obciąć budżety na kolejny rok o 10%.

Po zmiana podatkowych PiS do budżetu miasta wpłynie 25 milionów złotych mniej. Dlatego konieczne są oszczędności. Ucierpi na tym kultura, edukacja i pomoc społeczna.

Mniejsza ilość pieniędzy wynika z obniżenia podatku PIT z 18 na 17 procent. Rząd PiS zlikwidował również podatek dla pracujących osób do 26. roku życia. W tegorocznym budżecie podatki z tytułu PIT i CIT stanowiły 32,8% wpływów. Jest to kwota ponad 290 milionów złotych.

W piątek doszło do spotkania prezydenta Janusza Kubickiego z dyrektorami jednostek organizacyjnych prowadzonych przez miasto. Wśród dyrektorów nie było jednak osób zarządzających przedszkolami, szkołami czy żłobkami.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w spotkaniu tym nie uczestniczyły media, a informacja o nim pochodzi od samych uczestników. Samo spotkanie trwało kwadrans i miało raczej funkcję informacyjną. Dyrektorzy instytucji, które wzięły w nim udział są przerażeni perspektywą zmniejszenia budżetu. Jeden z dyrektorów w anonimowej wypowiedzi dla Gazety Wyborczej oznajmił, że nie wie jak sobie z tym poradzą. Już teraz ledwo wiążą koniec z końcem.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22