PROSZĘ! Pomóżcie mojej mamusi wrócić do domu. 4-letnia Zuzia prosi o pomoc dla mamy.

Tagi: brak tagów
2022-12-20
PROSZĘ! Pomóżcie mojej mamusi wrócić do domu. 4-letnia Zuzia prosi o pomoc dla mamy.

4 grudnia po utuleniu córeczki do snu, Magda nagle straciła przytomność. Ogromne przerażenie, telefon na pogotowie, a następnie straszna diagnoza – pęknięcie tętniaka tętnicy podstawnej mózgu.

Wykonane badanie TK w dniu przyjęcia pokazało cechy masywnego krwawienia podpajęczynówkowego z przebiciem do układu komorowego. Następnego dnia wykonano u chorej embolizację pękniętego tętniaka.

Kolejne dni to modlitwa rodziny i walka lekarzy o życie Magdy. Ze względu na cechy istotnego obrzęku mózgu Magda pozostawała w głębokiej śpiączce farmakologicznej. To było najgorszych 9 dni dla naszej rodziny. Oczekiwaniu na kolejne badanie TK towarzyszył olbrzymi stres i strach, zwłaszcza że poprzednie badanie wykazało progres obrzęku. Jednak wbrew wcześniejszym niepokojących zmianom, stan Magdy ustabilizował się, a obrzęk spowolnił. Podjęto decyzję o stopniowym wybudzaniu Magdy. 

Aktualnie Magda jest przytomna, oddycha przez rurkę tracheostomijną i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Spełnia proste polecenia i wykazuje odruchy kończynami. 

Niezwłocznie po opuszczeniu szpitala Magdę czeka długa, wielomiesięczna, intensywna i niestety bardzo kosztowna neurorehabilitacja. 

Czas ma tu największe znaczenie – im szybciej Magda zacznie rehabilitację, tym większe szanse ma na powrót do zdrowia i do domu – do córeczki, która tak bardzo tęskni za swoją mamusią i codziennie o nią pyta.

Magda dotychczas sama niosła pomoc potrzebującym – wspierała Szlachetną Paczkę, była wolontariuszką w Akademii Przyszłości, wpłacała pieniądze na pomoc dzieciom. Teraz to ona potrzebuje pomocy – nie zawiedźmy jej. 

Powstała również grupa Pomoc dla Magdy Cieślik – grupa licytacyjna, gdzie można wylicytować różne produkty i usługi, kupić coś przydatnego i jednocześnie pomóc.

Przeczytaj również

W czasie ciąży nic nie zapowiadało, że początek dzieciństwa naszego synka będzie aż tak trudny. W najcięższych chwilach nie myśleliśmy o tym, że życiu naszego…

Pomagamy 2023-02-21

Inicjatywa dla Zwierząt organizuje zbiórkę dla zwierzaków z Ukrainy. Dary przekazane zostaną Fundacji Benek. Za jej pośrednictwem trafią one do zwierząt z Ukrainy, które również…

Chcesz oddać rzeczy, które będą zawiezione na Ukrainę?„Złota Rybka” Przedszkole – Żłobek (Zacisze 7a) do 17:00 przyjmuje rzeczy, które zostaną zawiezione na Ukrainę w celu…