Przejście przy ul. Sulechowskiej zostanie zlikwidowane

Tagi: brak tagów
2020-01-20
Przejście przy ul. Sulechowskiej zostanie zlikwidowane

Przejście przy ulicy Sulechowskiej nie długo zostanie zlikwidowane. Znajduje się ono przy markecie Dino i jest jednym najniebezpieczniejszych przejść w mieście.

Sprawę tę wielokrotnie poruszał Rady Jacek Budziński. Piesi przechodzą w tym miejscu przed dwupasmową jazdnie w obydwu kierunkach. Dochodzi tutaj do potrąceń i wielu niebezpiecznych sytuacji.

Na apele odpowiedział Prezydent Miasta Janusz Kubicki. Trwa opracowywanie projektu, który ma przejście zlikwidować. Zostanie ono przesunięte w rejon skrzyżowania z ul. Strumykową i zabezpieczone sygnalizacją świetlną. Realizację projektu ma nastąpić w pierwszej połowie tego roku.

Źródło zdjęcia: Google Maps

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22