PTTK Zielona Góra – Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Zielona Góra

Tagi: brak tagów
2021-03-21
PTTK Zielona Góra – Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Zielona Góra

PTTK czyli Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze powstałe w 1950 roku. Grupuje ono turystów oraz krajoznawców. Jego celem jest rozpowszechnianie turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa. Siedziba Zarządu Głównego PTTK mieści się w Warszawie w pałacu Małachowskich. W Zielonej Górze znajduje się Oddział PTTK.

Oddział PTTK w Zielonej Górze

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze posiada swój oddział w Zielonej Górze, który znajduje się na ulicy Kupieckiej. Biuro czynne jest w godzinach 8:30 – 16:00 od poniedziałku do piątku. Zielonogórski Oddział PTTK posiada również swoją stronę internetową pod adresem omzgora.pttk.pl.

Ul. Kupiecka 17 
65-426 Zielona Góra

Tel. +48 68 327 03 23
Tel. kom. +48 791 41 73 17
E-mail: poczta@omzgora.pttk.pl

W Polsce można znaleźć szlaki turystyczne oznakowane przez PTTK. Są to bezpieczne szlaki piesze, kajakowe i rowerowe. Ich mapę znajdziemy na stronie szlaki.pttk.pl.

fot. PTTK

PTTK organizuje również własne wycieczki i imprezy plenerowe. Podczas ich trwania możemy poznać lepiej Polskę wraz z przewodnikami turystycznymi i instruktorami krajoznawstwa, które w swoich szeregach kadrowych posiada Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Zielona Góra „Nie siedź w domu – wędruj z nami”

Zielonogórski Oddział PTTK organizuje również cykl wycieczek „Nie siedź w domu – wędruj z nami” z przewodnikiem. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Miasta Zielona Góra i udział wziąć w nich mogą wszyscy chętni. W trakcie wycieczek odwiedzane są ciekawe miejsca ziemi lubuskiej. Informacje o nowych wędrówkach znaleźć można na stronie PTTK Zielona Góra.

Przeczytaj również

Wystrój sali weselnej zależy od wielu aspektów. Ważne są nie tylko zasłony, kwiaty czy obrusy. Warto pomyśleć o wszystkich elementach, jakie tworzą finalny efekt. Jednym…

Artykuły 2024-05-10

W dobie, gdy dominują rozgrywki online, istnieje miejsce, które celebruje starszą, lecz wciąż kochaną formę rozrywki – gry dla dwóch osób na jednym komputerze. Gralandia.pl…

Artykuły 2024-05-07

W obliczu zawiłości prawnych i często zaskakujących sytuacji życiowych, wielu mieszkańców Zielonej Góry może odczuwać potrzebę wsparcia prawnego. Niekiedy jednak barierą staje się koszt takich…

Artykuły 2024-04-15