Rekordowy wynik lotniska w Babimoście

Tagi: brak tagów
2024-05-17
Rekordowy wynik lotniska w Babimoście

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około 167% w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku, czyli przed pandemią koronawirusa. W kwietniu z usług lotniska skorzystało około 4,2 tysiąca osób, głównie mieszkańców regionu.

Nowe połączenia i popularne kierunki

Warszawa pozostaje głównym kierunkiem lotów z Babimostu, jednak coraz większą popularnością cieszą się także loty do Marsa Alam w Egipcie. Niedawno uruchomiono połączenia do Hurghady, a w planach są również czartery do Albanii, Tunezji oraz Turcji.

Lider w Europie wśród małych lotnisk

Według stowarzyszenia portów lotniczych ACI Europe, port lotniczy Zielona Góra – Babimost zanotował największy w Europie wzrost liczby pasażerów w kategorii małych lotnisk, obsługujących mniej niż milion osób rocznie. Pod tym względem wyprzedził takie lotniska jak port w gruzińskim Batumi oraz w szwedzkiej Vilhelminie.

Przyszłość lotniska: nowoczesny terminal i większa przepustowość

Plany rozwoju lotniska w Babimoście zakładają budowę nowoczesnego terminala oraz nowej płyty postojowej o powierzchni około 24 tysięcy metrów kwadratowych. Po zakończeniu inwestycji przepustowość lotniska ma wzrosnąć do około 150 tysięcy pasażerów rocznie, co umożliwi jeszcze dynamiczniejszy rozwój tego ważnego dla regionu obiektu.

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

  • Zdjęcie okładkowe: Google Maps

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08