Rozpoczyna się redukcja dzików w Zielonej Górze

Tagi: brak tagów
2020-07-24
Rozpoczyna się redukcja dzików w Zielonej Górze

Prezydent Janusz Kubicki poinformował, że w związku z rosnącą ilością dzików w mieście, po konsultacji z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz Polskim Związkiem Łowieckim podjęta został decyzja o redukcji populacji dzików.

Redukcja rozpocznie się w poniedziałek 27 lipca i potrwa do końca bieżącego roku. Odstrzał będzie odbywał się wgodzinach nocnych poza obszarem zabudowanym (z wyjątkiem piątków i sobót).

Mieszkańcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wychodzenie do lasów leżących w granicach miasta w godzinach nocnych.

Na terenach ROD redukcja będzie odbywać się po uprzednich ustaleniach z zarządcami.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22