Rząd zmniejszy znów obostrzenia związane z koronawirusem

Tagi: koronawirus
2020-07-17
Rząd zmniejszy znów obostrzenia związane z koronawirusem

Onet Wiadomości opublikował informację o planowanym zniesieniu obostrzeń związanych z koronawirusem. Rozporządzenie w pewnym zakresie ma obowiązywać już od 21 lipca, a niektóre z przepisów wprowadzone zostaną w życie od 4 sierpnia.

Co zakłada zniesienie obostrzeń?

Zmienić ma się dystans społeczny, który musimy zachować wobec innych osób. Zamiast 2 m ma on wynieść 1,5 m.

Zniesiony zostanie limit osób na basenie. Zwiększony będzie również limit osób na widowiskach sportowych do 50% publiczności.

Nie będziemy musieli również siadać naprzemiennie w kinie, a na targach czy konferencjach będzie mogło przebywać więcej osób.

Obowiązek zakrywania ust i nosa nadal będzie obowiązywał.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22