Sąd uchylił wyrok mordercy jeży

Tagi: brak tagów
2019-10-25
Sąd uchylił wyrok mordercy jeży

Przemysław P., który w lipcu 2018 roku znęcał się nad jeżami podpalając je i bijąc butelkami jeszcze poczeka na wyrok.

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę Sądowi Rejonowemu w Zielonej Górze do ponownego rozpoznania. Powodem uchylenia było naruszenie prawa do obrony oskarżonego.

Nieprawomocny wyrok skazywał Przemysława P. na półtora roku bezwzględnego więzienia. Prokurator i oskarżyciele posiłkowi odwołali się od wyroku wnosząc o wyższy wymiar kary.

Reprezentant Biura Ochrony Zwierząt informuje, że będą dążyć do tego, aby w tej sprawie zapadł precedensowy wyrok w zakresie wymiaru kary. Ma on przebić się do świadomości społecznej i uczulić innych na to jak ważne są prawa zwierząt.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08