Ścieżki rowerowe Zielona Góra – MAPA ROWEROWA

Tagi: brak tagów
2021-03-21
Ścieżki rowerowe Zielona Góra – MAPA ROWEROWA

Ścieżki rowerowe – Zielona Góra jest ich pełna! Miasto cały czas stawia na ich rozwój, przez co mamy naprawdę wiele tras rowerowych. Można przemieszczać się nimi zarówno przez miasto, jak i na weekendowe wycieczki poza jego granice. Daje to możliwość zaplanowania ciekawych wycieczek rowerowych wraz z odwiedzeniem najciekawszych punktów turystycznych w okolicach Zielonej Góry.

Mapa rowerowa Zielona Góra

Ścieżki rowerowe w Zielonej Górze każdego roku wzbogacane zostają o nowe trasy. Mapę rowerową można dostać w punkcie Informacji Turystycznej w Zielonej Górze (Stary Rynek 1) lub w sklepach rowerowych.

fot. sygnatura.com.pl

Aktualną mapę rowerową opracowaną przez SYGNATURA Zakład Kartograficzny w wersji online dla miasta Zielona Góra znajdziecie na stronie sygnatura.com.pl.

Rowerem przez Zieloną Górę

Warto również wspomnieć o tym, że w Zielonej Górze funkcjonuje Zielonogórski Rower Miejski. Jest to sieć stacji umożliwiających wypożyczenie roweru za pomocą aplikacji dostępne na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Rowery wypożyczać można również bezpośrednio na jednej z 40 stacji roweru miejskiego w Zielonej Górze bez korzystani z dodatkowych aplikacji na telefon.

Do dyspozycji rowerzystów w Zielonej Góry oddanych zostało 400 rowerów, które można znaleźć na 40 stacjach położonych w mieście. Znajdziemy tam zarówno zwykłe rowery, jak i rowery Cargo (do przewozu dzieci) i tandemy.

Aplikacja Nextbike za pomocą, której można wypożyczyć Zielonogórski Rower Miejski

Ile kosztuje wypożyczenie roweru? Rowery wypożyczane są na czas. Do 20 minut jazdy nie płacimy nic. Od 21 do 60 minut płacimy 2 złote, a druga i każda kolejna godzina kosztuje 4 zł.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25