Ścieżki rowerowe Zielona Góra – MAPA ROWEROWA

Tagi: brak tagów
2021-03-21
Ścieżki rowerowe Zielona Góra – MAPA ROWEROWA

Ścieżki rowerowe – Zielona Góra jest ich pełna! Miasto cały czas stawia na ich rozwój, przez co mamy naprawdę wiele tras rowerowych. Można przemieszczać się nimi zarówno przez miasto, jak i na weekendowe wycieczki poza jego granice. Daje to możliwość zaplanowania ciekawych wycieczek rowerowych wraz z odwiedzeniem najciekawszych punktów turystycznych w okolicach Zielonej Góry.

Mapa rowerowa Zielona Góra

Ścieżki rowerowe w Zielonej Górze każdego roku wzbogacane zostają o nowe trasy. Mapę rowerową można dostać w punkcie Informacji Turystycznej w Zielonej Górze (Stary Rynek 1) lub w sklepach rowerowych.

fot. sygnatura.com.pl

Aktualną mapę rowerową opracowaną przez SYGNATURA Zakład Kartograficzny w wersji online dla miasta Zielona Góra znajdziecie na stronie sygnatura.com.pl.

Rowerem przez Zieloną Górę

Warto również wspomnieć o tym, że w Zielonej Górze funkcjonuje Zielonogórski Rower Miejski. Jest to sieć stacji umożliwiających wypożyczenie roweru za pomocą aplikacji dostępne na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Rowery wypożyczać można również bezpośrednio na jednej z 40 stacji roweru miejskiego w Zielonej Górze bez korzystani z dodatkowych aplikacji na telefon.

Do dyspozycji rowerzystów w Zielonej Góry oddanych zostało 400 rowerów, które można znaleźć na 40 stacjach położonych w mieście. Znajdziemy tam zarówno zwykłe rowery, jak i rowery Cargo (do przewozu dzieci) i tandemy.

Aplikacja Nextbike za pomocą, której można wypożyczyć Zielonogórski Rower Miejski

Ile kosztuje wypożyczenie roweru? Rowery wypożyczane są na czas. Do 20 minut jazdy nie płacimy nic. Od 21 do 60 minut płacimy 2 złote, a druga i każda kolejna godzina kosztuje 4 zł.

Przeczytaj również

Planowanie wakacji to nie tylko wybór destynacji i rezerwacja hotelu, ale również zadbanie o bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób…

Artykuły 2024-07-03

Uniwersytet Zielonogórski opublikował wyniki rankingów, w których Zielona Góra może poszczycić się miejscami na podium. Pod jakim względem nasze miasto jest przyjazne studentom? 1 miejsce:…

Artykuły 2024-07-01

Proszę opowiedzieć nam o początkach Zipio.pl. Skąd wziął się pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych? Pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych zrodził się z osobistego…

Artykuły 2024-06-20