Sklep z magnesami – najpopularniejsze rodzaje magnesów

Tagi: brak tagów
2023-02-16
Sklep z magnesami – najpopularniejsze rodzaje magnesów

Pytanie na temat tego, co oferuje ten konkretny sklep może zabrzmieć nieco dziwnie, skoro jest to już powiedziane. Tymczasem magnes magnesowi nie równy, dlatego też i oferta takich sklepów może być różna. Niejednokrotnie jedna działalność skupia się na jednym rodzaju magnesów, z kolei inna całą szeroką ofertę najpopularniejszych.

Sklep z magnesami – co oferuje?

Nie da się ukryć, że sklep z magnesami to jednak kilka najpopularniejszych rodzajów, które przydają się w wielu dziedzinach życia. Od przemysłu po zabawę. Dlatego też można w nich spotkać nie tylko magnesy o różnych kształtach, czy to magnesy pierścieniowe, magnesy walcowe czy kulki magnetyczne, ale też różniące się tym z czego powstały.  Najczęstszymi są magnesy neodymowe oraz ferrytowe.

Sklep z magnesami neodymowymi

Co by nie mówić magnesy neodymowe to teraz jedno z najpopularniejszych rozwiązań, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża siła przyciągania.  Z tego też powodu wiele magnesów neodymowych to nie tylko standardowe, najpopularniejsze magnesy walcowe, ale też inne kształty, choćby takie jak pierścienie magnetyczne.

Sam magnes neodymowy stworzony został stosunkowo niedawno. Cechuje się on największą znaną nam siłą przyciągania zastosowaną w magnesach do użytku czy to domowego czy przemysłowego. Powstał on z połączenia żelaza, baru i neodymu, czyli wyjątkowo rzadkiego metalu. Robiony metodą prasowania w polu magnetycznym może pochwalić się wspomnianą już tu niejednokrotnie wielką siłą oddziaływania magnetycznego.

Z magnesów neodymowych korzysta głównie przemysł. Ma on duże powodzenia jako magnesy zastosowane w prądnicach, ale też w zabawkach i sprzętach elektronicznych. Ponadto jest coraz częściej wykorzystywany tam, gdzie kiedyś wykorzystywano magnesy ferrytowe, a można było zastąpić je czymś mocniejszym, ponieważ chodziło wyłącznie o sile przyciągania. Tak więc neodymy weszły także do branży narzędziowej czy meblarskiej.

Oczywiście nie można też zapomnieć o neocube, czyli świetniej zabawce, genialnej w swojej prostocie, która wciąga i dorosłych i dzieci. Budowanie figur przestrzennych z magnesowych kulek jest po prostu dobrą i rozwijającą zabawą.

Sklep z magnesami ferrytowymi

Magnesy ferrytowe, znane od wielu lat, to magnesy o mniejszej sile magnetycznej niż neodymowe, Jednak to wcale nie umniejsza ich zastosowania. W wielu miejscach to właśnie ferryty są idealnym rozwiązaniem. W domach możemy je znaleźć w starszych meblach (nowszych też, ale jednak chętniej używa się teraz neodymu) i przede wszystkim w magnesach ozdobnych, na lodówki czy do zabawy na tablicach magnetycznych.

 

Przeczytaj również

Jeśli zakupimy samochód, w ciągu 30 dni musimy go przerejestrować. Czas ten liczony jest od daty zawarcia umowy sprzedaży. Niedopełnienie obowiązku zakończyć może się wysoką…

Artykuły 2024-06-12

Miasto Zielona Góra zawarło porozumienie z aptekarzami, które gwarantuje dostęp do leków w niedziele, święta i w porze nocnej. Od 1 stycznia weszła w życie…

Artykuły 2024-06-07

Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina o funkcjonowaniu Szperowiska tuż obok PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Szperowisko to punkt typu oddam-wymienię, gdzie każdy może za darmo wziąć…

Artykuły 2024-06-07