Speedrowerowa sobota w Zielonej Górze

Tagi: brak tagów
2021-08-13 / Aktualizacja artykułu: 2021-08-14
Speedrowerowa sobota w Zielonej Górze

W najbliższą sobotę warto wstać wcześniej, od rana czekają nas speedrowerowe emocje w Zielonej Górze.

O godzinie 9:00 odbędzie się zaległy mecz IV rundy 1 ligi grupy zachodniej. Marwis Harpagan zmierzy się z Szarżą Wrocław.

Zdobycie punktu bonusowego przez gospodarzy pozwoli im cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. We Wrocławiu szesnastoma punktami triumfowali zielonogórzanie.

Po emocjach pierwszoligowych zawodnicy powyżej 34 roku życia zmierzą się w parowym czwórmeczu w ramach III rundy Ligi Diamentowej. Oprócz zielonogórzan wystąpi Szarża Wrocław i dwie ekipy Szawer Oldboys Leszno. W tych rozgrywkach tylko kataklizm mógłby odebrać mistrzostwo pierwszej drużynie z Leszna. O drugie miejsce powalczą zawodnicy z Zielonej Góry i Szawera II.

W tym dniu poznamy także zwycięzcę I mini turnieju o puchar HZG. Cztery biegi, w których wystąpią Artur Bujnowski i Krzysztof Stocik z Zielonej Góry oraz Witold Strzelec i Michał Szmaj z Wrocławia. Punkty z Zielonej Góry zostaną zsumowane z wcześniej zdobytymi punktami przez tych zawodników podczas biegów we Wrocławiu.

Warto dodać, że po zawodnikach Harpagana na tor wyjadą nominalni gospodarze toru w Zielonej Górze czyli zawodnicy ZKS Zielona Góra. Ich rywalem w ramach rozgrywek 1 ligi będzie Szarża Wrocław.

To będzie święto speedrowera w Zielonej Górze!

PS. Podziękowania dla ZKS Zielona Góra za udostępnienie toru na zawody.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22