Speedrowerowa sobota w Zielonej Górze

Tagi: brak tagów
2021-08-13 / Aktualizacja artykułu: 2021-08-14
Speedrowerowa sobota w Zielonej Górze

W najbliższą sobotę warto wstać wcześniej, od rana czekają nas speedrowerowe emocje w Zielonej Górze.

O godzinie 9:00 odbędzie się zaległy mecz IV rundy 1 ligi grupy zachodniej. Marwis Harpagan zmierzy się z Szarżą Wrocław.

Zdobycie punktu bonusowego przez gospodarzy pozwoli im cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. We Wrocławiu szesnastoma punktami triumfowali zielonogórzanie.

Po emocjach pierwszoligowych zawodnicy powyżej 34 roku życia zmierzą się w parowym czwórmeczu w ramach III rundy Ligi Diamentowej. Oprócz zielonogórzan wystąpi Szarża Wrocław i dwie ekipy Szawer Oldboys Leszno. W tych rozgrywkach tylko kataklizm mógłby odebrać mistrzostwo pierwszej drużynie z Leszna. O drugie miejsce powalczą zawodnicy z Zielonej Góry i Szawera II.

W tym dniu poznamy także zwycięzcę I mini turnieju o puchar HZG. Cztery biegi, w których wystąpią Artur Bujnowski i Krzysztof Stocik z Zielonej Góry oraz Witold Strzelec i Michał Szmaj z Wrocławia. Punkty z Zielonej Góry zostaną zsumowane z wcześniej zdobytymi punktami przez tych zawodników podczas biegów we Wrocławiu.

Warto dodać, że po zawodnikach Harpagana na tor wyjadą nominalni gospodarze toru w Zielonej Górze czyli zawodnicy ZKS Zielona Góra. Ich rywalem w ramach rozgrywek 1 ligi będzie Szarża Wrocław.

To będzie święto speedrowera w Zielonej Górze!

PS. Podziękowania dla ZKS Zielona Góra za udostępnienie toru na zawody.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17