Speedrowerowa sobota w Zielonej Górze

Autor: mojazielona.pl • 13 sierpnia 2021

W najbliższą sobotę warto wstać wcześniej, od rana czekają nas speedrowerowe emocje w Zielonej Górze.

O godzinie 9:00 odbędzie się zaległy mecz IV rundy 1 ligi grupy zachodniej. Marwis Harpagan zmierzy się z Szarżą Wrocław.

Zdobycie punktu bonusowego przez gospodarzy pozwoli im cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. We Wrocławiu szesnastoma punktami triumfowali zielonogórzanie.

Po emocjach pierwszoligowych zawodnicy powyżej 34 roku życia zmierzą się w parowym czwórmeczu w ramach III rundy Ligi Diamentowej. Oprócz zielonogórzan wystąpi Szarża Wrocław i dwie ekipy Szawer Oldboys Leszno. W tych rozgrywkach tylko kataklizm mógłby odebrać mistrzostwo pierwszej drużynie z Leszna. O drugie miejsce powalczą zawodnicy z Zielonej Góry i Szawera II.

W tym dniu poznamy także zwycięzcę I mini turnieju o puchar HZG. Cztery biegi, w których wystąpią Artur Bujnowski i Krzysztof Stocik z Zielonej Góry oraz Witold Strzelec i Michał Szmaj z Wrocławia. Punkty z Zielonej Góry zostaną zsumowane z wcześniej zdobytymi punktami przez tych zawodników podczas biegów we Wrocławiu.

Warto dodać, że po zawodnikach Harpagana na tor wyjadą nominalni gospodarze toru w Zielonej Górze czyli zawodnicy ZKS Zielona Góra. Ich rywalem w ramach rozgrywek 1 ligi będzie Szarża Wrocław.

To będzie święto speedrowera w Zielonej Górze!

PS. Podziękowania dla ZKS Zielona Góra za udostępnienie toru na zawody.

Przeczytaj również