Sprawdzamy opinie klientów Salonów Agata – czy aranżacja tarasu w okresie jesienno-zimowym ma sens?

Tagi: brak tagów
2023-01-30
Sprawdzamy opinie klientów Salonów Agata – czy aranżacja tarasu w okresie jesienno-zimowym ma sens?

Nadejście chłodniejszych dni nie oznacza rezygnacji z pięknej aranżacji tarasu. Jesienią i zimą możemy zadbać o stworzenie przytulnej atmosfery i cieszyć się pięknym widokiem za oknem. Jak to zrobić i o czym pamiętać? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów.

Stwórz nastrojowe miejsce do wypoczynku

Zacznijmy od tego, że po zakończeniu lata nie musisz rezygnować z pięknego wystroju tarasu. Gdy pogoda dopisuje, przyjemnie jest usiąść przed domem z kubkiem gorącej herbaty. Nawet chłodniejsze wieczory wcale nie muszą być nudne i monotonne: niezbędnym asortymentem okażą się tutaj ciepłe koce oraz poduszki. Pamiętaj jednak, aby do zakupu tekstyliów i dekoracji podchodzić z głową. Miej na uwadze zmienną pogodę oraz ryzyko przemoczenia lub zabrudzenia pozostawionych na tarasie przedmiotów.

Ciekawą opcją jest wykorzystanie do dekoracji tarasu lampionów oraz girland świetlnych. Doskonałe uzupełnienie stanowią kwiaty. Jesienią nie może zabraknąć wrzosów, lawendy, chryzantem czy hortensji. Najlepiej wyglądają w drewnianych lub ceramicznych donicach.

Na tarasie nie może zabraknąć kolorów – opinie projektantów z Salonów Agata są jednoznaczne. Stawiaj na żywe barwy: żółty, pomarańczowy i czerwony. Odcienie zieleni beżu i fioletu również pozytywnie wpływają na nastrój, zwłaszcza kiedy dni stają się szare i pochmurne.

Zabezpiecz meble tarasowe

Jesień i zima często wiążą się z nieprzewidywalną pogodą. Intensywne opady deszczu lub śniegu oraz silny wiatr mogą wyrządzić spore szkody, jeśli w porę nie zabezpieczymy naszego tarasu. Chodzi przede wszystkim o meble tarasowe, donice oraz wszelkie elementy dekoracyjne.

W przypadku zakupu mebli ogrodowych warto zastanowić się nad ich przechowywaniem poza sezonem. Jeśli nie masz w domu lub mieszkaniu miejsca na postawienie dodatkowych foteli czy stolika, koniecznie wybierz meble składane. Kieruj się zasadą, że taras stanowi przedłużenie domu i wybieraj meble pasujące do aranżacji Twoich pomieszczeń.

Impregnacja tarasu – czy zawsze jest konieczna?

Taras w okresie jesienno-zimowym jest narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niskie temperatury i wilgoć mogą wyrządzić sporo szkód, szczególnie jeśli taras nie jest zadaszony. W szczeliny drewna, betonu lub płytek ceramicznych dostaje się woda, która po zamarznięciu zwiększa swoją objętość. To z kolei prowadzi do powstania pęknięć, które później trudno naprawić.

W przypadku drewnianego tarasu sprawdzi się olejowanie. Do tarasu betonowego warto użyć specjalnego impregnatu. Oba preparaty mają podobne działanie – wypełniają szczeliny i tym samym chronią podłogę w okresie zimy.

Kafelki łatwo zabezpieczysz z pomocą silikonowego impregnatu. Jeśli na posadzce powstały jakiekolwiek ubytki i wyszczerbienia – trzeba je naprawić przed nadejściem pierwszych mrozów.

Przeczytaj również

Planowanie wakacji to nie tylko wybór destynacji i rezerwacja hotelu, ale również zadbanie o bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób…

Artykuły 2024-07-03

Uniwersytet Zielonogórski opublikował wyniki rankingów, w których Zielona Góra może poszczycić się miejscami na podium. Pod jakim względem nasze miasto jest przyjazne studentom? 1 miejsce:…

Artykuły 2024-07-01

Proszę opowiedzieć nam o początkach Zipio.pl. Skąd wziął się pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych? Pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych zrodził się z osobistego…

Artykuły 2024-06-20