Święty Mikołaj dla Seniora

Tagi: brak tagów
2019-11-14
Święty Mikołaj dla Seniora

Jedna z czytelniczek napisała do nas z prośbą o nagłośnienie akcji „Święty Mikołaj dla Seniora„. Akcja po raz pierwszy rok temu została zorganizowana w Warszawie. Nasza czytelniczka wraz z koleżankami postanowiła w tym roku przeprowadzić ją również w Zielonej Górze. Idea bardzo nam się spodobała, dlatego chcielibyśmy się z Wami nią podzielić i zachęcić do udziału.

Polega ona na tym, że Seniorzy z Zielonogórskiego Domu Pomocy Społecznej piszą listy do Świętego Mikołaja, a w nich opisują swoje małe marzenia. Jak przytacza nasza czytelniczka, są to małe rzeczy jak czekolada czy pluszak. Osoby te często są schorowane i nie mają już rodzin, które o nie zadbają. Dlatego też nie potrzebują wiele do szczęścia.

Organizatorki akcji szukają osób, które zechcą zostać Mikołajami. Jeśli chcielibyście zostać Mikołajem dla jednego z Seniorów, wystarczy dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Listy oraz instrukcje będą wysyłane w wiadomościach prywatnych do 20 listopada.

Pamiętajcie, że Świętym Mikołajem może zostać KAŻDY z Was bez względu na miejsce zamieszkania.

Wydarzenie: Święty Mikołaj dla Seniora 2019 – Zielona Góra

Przeczytaj również

Celem zbiórki jest odnowienie obecnego grobu Dzieci Nienarodzonych, który znajduje się na Cmentarzu Komunalnym w Zielonej Górze, stara część, pole 18 oraz postawienie nowego, naprzeciwko…

Pomagamy 2024-02-14

Zielonogórzanie gotowi na muzyczne, sportowe i kulinarne atrakcje WOŚP Zielona Góra, [data] – Nadchodząca niedziela, 28 stycznia, obiecuje być wyjątkowym dniem dla mieszkańców Zielonej Góry….

Pomagamy 2024-01-24

W czasie ciąży nic nie zapowiadało, że początek dzieciństwa naszego synka będzie aż tak trudny. W najcięższych chwilach nie myśleliśmy o tym, że życiu naszego…

Pomagamy 2023-02-21