Systemy do wideokonferencji to dość mocno zróżnicowana grupa produktów. Doświadczeni integratorzy jak TRIAS AVI, dostarczają zaawansowane multimedialne systemy interaktywne, które pozwalają na obsługę spotkań i konferencji, w których bierze udział kilkadziesiąt lub nawet jeszcze więcej osób. Ponadto dostępne są też mniej skomplikowane systemy wideokonferencyjne, przeznaczone do osobistego użytku, które zwykle składają się z kamery, mikrofonu i niewielkiego głośnika. Wybierając to narzędzie, należy zatem zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.
Systemy wideokonferencyjne powinny cechować się prostą obsługą. Nawet najbardziej zaawansowane narzędzie, którego instalacją i konfiguracją zajmą się specjaliści, musi być łatwe i intuicyjne w obsłudze dla użytkowników.
Multimedialne systemy interaktywne muszą też cechować się wysoką rozdzielczością oferowanego obrazu. Im jest ona wyższa, tym lepiej – obraz staje się bardziej szczegółowy i wyraźny, co ułatwia śledzenie reakcji rozmówców. Najwięcej detali obrazu jest wyświetlanych w rozdzielczości Full HD 1080p i wyższych.
Poza jakością obrazu niezwykle istotna jest też jakość dźwięku. Mikrofon powinien dobrze zbierać dźwięk z sali, a głośniki muszą zapewniać czysty, wyraźny dźwięk bez szumów, szmerów i innych zakłóceń. Ważne, aby system miał też możliwość tzw. łączenia łańcuchowego, czyli podłączenia jednocześnie kilku mikrofonów, jeden do drugiego.
Systemy wideokonferencyjne pozwalają na połączenie z konkretną liczbą punktów w jednym czasie. W zależności od indywidualnych potrzeb, należy zatem wybrać właściwy rodzaj systemu, który pozwala np. na łączenie z 4 lokalizacjami jednocześnie i prowadzenie wspólnej rozmowy. Polecane firmy, takie jak TRIAS AVI, oferują zaawansowane systemy umożliwiające łączenie ze znacznie większą liczbą użytkowników, a tym samym prowadzenie dużych konferencji z wieloma uczestnikami.
Aby system do wideokonferencji był jak najbardziej praktyczny, powinien zostać wyposażony w dodatkowe funkcje i udogodnienia. Jedną z ważniejszych z nich jest możliwość współdzielenia materiałów, czyli pokazywania i przekazywania prezentacji, dokumentów czy zdjęć innym uczestnikom spotkania. Przydatnym rozwiązaniem jest też opcja połączenia systemu wideokonferencyjnego z kontami Skype, co znacząco zwiększa zakres wykorzystania narzędzia, gdyż komunikator może być obsługiwany nie tylko na komputerze, ale też tablecie czy smartfonie.
Lokalni przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po System Saldeo, aby zautomatyzować swoje procesy księgowe i usprawnić zarządzanie dokumentacją. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak OCR, e-archiwum i…
W dzisiejszych czasach, kiedy konkurencja w branży hotelarskiej jest niezwykle zacięta, detale decydują o tym, czy gość będzie chciał wrócić do danego obiektu. Jednym z…
Jeżeli prowadzisz biznes w Zielonej Górze, wiesz, jak ważna jest skuteczna promocja. Niezależnie od branży, odpowiednie materiały reklamowe to podstawa. Plakaty, ulotki, wizytówki czy roll-upy…