Szperowisko Zielona Góra – tutaj za darmo możesz wziać co potrzebujesz, lub oddać

Tagi: brak tagów
2024-06-07
Szperowisko Zielona Góra – tutaj za darmo możesz wziać co potrzebujesz, lub oddać

Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina o funkcjonowaniu Szperowiska tuż obok PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Szperowisko to punkt typu oddam-wymienię, gdzie każdy może za darmo wziąć przedmioty, które wciąż nadają się do użytku.

Zachęta do przynoszenia sprzętów

– Zapraszamy zielonogórzan, aby przynosili do nas różnego rodzaju sprzęty, które mogą przydać się innym. Zamiast leżeć na wysypisku, będą służyły nowym właścicielom – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK. W Szperowisku można znaleźć meble, naczynia, książki, zabawki oraz urządzenia elektroniczne.

Edukacja i ochrona środowiska

– Czasami trafiają nam się ciekawe zabytkowe akcesoria, białe kruki – dodaje K. Sikora. – Rocznie wydajemy chętnym mieszkańcom kilkaset przedmiotów. To może wydawać się niewiele, ale ważną częścią całego przedsięwzięcia jest edukacja. Wspólnie budujemy świadomość, że nie wszystko trzeba wyrzucać, ale też, że nie zawsze warto od razu kupować nowe sprzęty ze sklepu. To element dbania o środowisko naturalne.

Apel o rozsądek

Prezes ZGK apeluje, aby do Szperowiska nie przynosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in. noży oraz fotelików samochodowych dla dzieci. – Nie przyjmiemy ich! Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy wciąż są bezpieczne dla maluchów. W tej kwestii należy kierować się rozsądkiem – podkreśla K. Sikora.

Godziny otwarcia

Szperowisko jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 13.00 oraz 14.00 – 19.00, a w soboty od 8.00 do 15.00.

Źródło: UM Zielona Góra

Przeczytaj również

Jeśli zakupimy samochód, w ciągu 30 dni musimy go przerejestrować. Czas ten liczony jest od daty zawarcia umowy sprzedaży. Niedopełnienie obowiązku zakończyć może się wysoką…

Artykuły 2024-06-12

Miasto Zielona Góra zawarło porozumienie z aptekarzami, które gwarantuje dostęp do leków w niedziele, święta i w porze nocnej. Od 1 stycznia weszła w życie…

Artykuły 2024-06-07

Wystrój sali weselnej zależy od wielu aspektów. Ważne są nie tylko zasłony, kwiaty czy obrusy. Warto pomyśleć o wszystkich elementach, jakie tworzą finalny efekt. Jednym…

Artykuły 2024-05-10