Szpital dementuje – dla Ani chorej na SMA1 nie zabrakło respiratora

Tagi: brak tagów
2021-01-22
Szpital dementuje – dla Ani chorej na SMA1 nie zabrakło respiratora

W sieci pojawiła się informacja, że dla Ani chorej na SMA1 zabrakło respiratora w zielonogórskim szpitalu.

Ania miała jechać na konsultacje neurologiczne. W nocy Ania wpadła jednak w niewydolność oddechową i została zabrana do szpitala – informują rodzice na stronie zbiórki na leczenie Ani. Jednak informacją, która wstrząsnęła mieszkańcami było to, że zabrakło dla niej respiratora.

Tlen to za mało, zapadła decyzja o podłączeniu respiratora. Niestety okazało się, że w szpitalu na oddziale go zabrakło! O 4 w nocy mąż z drugą córką musieli przyjechać do szpitala z naszym całym sprzętem. 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wystosował komunikat, w którym zaprzecza jakoby w szpitalu zabrakło respiratora. Z informacji szpitala wynika, że Ania poddana została diagnostyce i po konsultacji z ośrodkiem, który leczył Anię w Szczecinie wdrożono leczenie. Ania miała nie wymagać podłączenia do respiratora.

Domowy respirator, który przywieźli rodzice (nieinwazyjny respirator domowy) jest aparaturą, którą szpital posiada. Jest to jednak sprzęt innego producenta, zdecydowano więc, że lepszym rozwiązaniem będzie użycie w szpitalu domowego sprzętu medycznego, który jest znany dziecku i przystosowany do niego (rozmiar maseczki, parametry, itd.). Obecnie stan Ani określony jest jako dobry.

‼️‼️W związku z pojawiającymi się od wczoraj w mediach (także społecznościowych) informacjami, iż w Szpitalu…

Opublikowany przez Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze Piątek, 22 stycznia 2021

Zbiórka na leczenie Ani

Na Siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie Ani. Ania ma 6 miesięcy i jest mieszkanką Zielonej Góry. Cierpi na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Szansę na życie może dać jej terapia genowa, która jest niezwykle droga. Rodzice muszą zebrać 9,5 miliona złotych, aby ocalić swoją córeczkę. Zachęcamy Was więc do udziału w zbiórce. Wsparło ją już ponad 60 tysięcy osób, ale nadal jest to niespełna 30% potrzebnej kwoty. Zachęcamy Was do pomocy Ani!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/ania

Zdjęcie: siepomaga.pl/ania

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22