Szpital dementuje – dla Ani chorej na SMA1 nie zabrakło respiratora

Tagi: brak tagów
2021-01-22
Szpital dementuje – dla Ani chorej na SMA1 nie zabrakło respiratora

W sieci pojawiła się informacja, że dla Ani chorej na SMA1 zabrakło respiratora w zielonogórskim szpitalu.

Ania miała jechać na konsultacje neurologiczne. W nocy Ania wpadła jednak w niewydolność oddechową i została zabrana do szpitala – informują rodzice na stronie zbiórki na leczenie Ani. Jednak informacją, która wstrząsnęła mieszkańcami było to, że zabrakło dla niej respiratora.

Tlen to za mało, zapadła decyzja o podłączeniu respiratora. Niestety okazało się, że w szpitalu na oddziale go zabrakło! O 4 w nocy mąż z drugą córką musieli przyjechać do szpitala z naszym całym sprzętem. 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wystosował komunikat, w którym zaprzecza jakoby w szpitalu zabrakło respiratora. Z informacji szpitala wynika, że Ania poddana została diagnostyce i po konsultacji z ośrodkiem, który leczył Anię w Szczecinie wdrożono leczenie. Ania miała nie wymagać podłączenia do respiratora.

Domowy respirator, który przywieźli rodzice (nieinwazyjny respirator domowy) jest aparaturą, którą szpital posiada. Jest to jednak sprzęt innego producenta, zdecydowano więc, że lepszym rozwiązaniem będzie użycie w szpitalu domowego sprzętu medycznego, który jest znany dziecku i przystosowany do niego (rozmiar maseczki, parametry, itd.). Obecnie stan Ani określony jest jako dobry.

‼️‼️W związku z pojawiającymi się od wczoraj w mediach (także społecznościowych) informacjami, iż w Szpitalu…

Opublikowany przez Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze Piątek, 22 stycznia 2021

Zbiórka na leczenie Ani

Na Siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie Ani. Ania ma 6 miesięcy i jest mieszkanką Zielonej Góry. Cierpi na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Szansę na życie może dać jej terapia genowa, która jest niezwykle droga. Rodzice muszą zebrać 9,5 miliona złotych, aby ocalić swoją córeczkę. Zachęcamy Was więc do udziału w zbiórce. Wsparło ją już ponad 60 tysięcy osób, ale nadal jest to niespełna 30% potrzebnej kwoty. Zachęcamy Was do pomocy Ani!

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/ania

Zdjęcie: siepomaga.pl/ania

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08