Szpital wydał komunikat nt. koronawirusa

Tagi: koronawirus
2020-03-07
Szpital wydał komunikat nt. koronawirusa

Dzisiaj wypisanych z Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych zostało dwóch pacjentów, u których potwierdzono grypę. Jedna osoba została również przyjęta do diagnostyki. Na oddziale znajdują się więc dwie osoby (w tym pacjent zero).

W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Elżbiety Polak i Prezesa szpitala Marka Działoszyńskiego. Wziął w niej udział również szef oddziału zakaźnego Jacek Smykała. Szpital podczas tej konferencji wystosował kilka postulatów.

Problemem są zapasy środków ochrony osobistej, które się kończą. Wczoraj szpital został wsparty 1000 maseczkami, ale i również 300 niekompletnymi kombinezonami.

Kolejnym problemem są dostawcy, który zaczęli wymagać płatności gotówką, dlatego szpital potrzebuje wsparcia finansowego. Obiecane 2 mln zł, o których zapewnił wojewoda na piśmie w piątek jeszcze nie trafiły na konto szpitala.

Z decyzji wojewody szpital wstrzymał również planowe przyjęcia na oddział zakaźny, laryngologiczny i okulistyczny. Oddziały te posłużą za miejsce lokowania pacjentów z koronawirusem na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii.

Szpital wystosował również podziękowanie do firm prywatnych, które oferują coraz więcej pomocy w doposażeniu szpitala.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22