Szpital wydał komunikat nt. koronawirusa

Tagi: koronawirus
2020-03-07
Szpital wydał komunikat nt. koronawirusa

Dzisiaj wypisanych z Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych zostało dwóch pacjentów, u których potwierdzono grypę. Jedna osoba została również przyjęta do diagnostyki. Na oddziale znajdują się więc dwie osoby (w tym pacjent zero).

W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Elżbiety Polak i Prezesa szpitala Marka Działoszyńskiego. Wziął w niej udział również szef oddziału zakaźnego Jacek Smykała. Szpital podczas tej konferencji wystosował kilka postulatów.

Problemem są zapasy środków ochrony osobistej, które się kończą. Wczoraj szpital został wsparty 1000 maseczkami, ale i również 300 niekompletnymi kombinezonami.

Kolejnym problemem są dostawcy, który zaczęli wymagać płatności gotówką, dlatego szpital potrzebuje wsparcia finansowego. Obiecane 2 mln zł, o których zapewnił wojewoda na piśmie w piątek jeszcze nie trafiły na konto szpitala.

Z decyzji wojewody szpital wstrzymał również planowe przyjęcia na oddział zakaźny, laryngologiczny i okulistyczny. Oddziały te posłużą za miejsce lokowania pacjentów z koronawirusem na wypadek rozprzestrzeniania się epidemii.

Szpital wystosował również podziękowanie do firm prywatnych, które oferują coraz więcej pomocy w doposażeniu szpitala.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17