Tomek potrzebuje na leczenie by móc zobaczyć jak dorastają jego dzieci

Tagi: brak tagów
2020-01-07
Tomek potrzebuje na leczenie by móc zobaczyć jak dorastają jego dzieci

Tomasz Guzowski z Zielonej Góry ma 35 lat. Wcześniej był zwyczajnym facetem ze zmartwieniami typowymi dla młodego ojca. Dzisiaj porusza się o wózku, a jego stan stale się pogarsza. W Polsce nie ma dla niego ratunku, dlatego potrzebuje, aż miliona złotych na leczenie w USA.

Tomek choruje na Adrenoleukodystrofię -x-ALD. Jest to choroba genetyczna, która niszczy mielinę, warstwę osłaniającą komórki nerwowe znajdujące się mózgu. To one umożliwiają nam myślenie czy poruszanie się.

Tomek bardzo chciałby być w życiu swoich dzieci. Niestety w Polsce nie ma dla niego żadnej nadziei, a jego mięśnie z dnia na dzień stają się słabsze. Ratunkiem mogłaby być bardzo droga nowatorska terapia genowa, którą można odbyć w USA. Właśnie na ten cel prowadzona jest zbiórka.

Na stronie zbiórki Tomek napisał:

Chciałbym wspólnie z żoną zobaczyć, jak moje dzieci dorastają. Chciałbym im w tym towarzyszyć, wspierać i służyć ojcowską siłą i radą. Choroba chce mi to wszystko odebrać i, niestety dobrze jej idzie… Ból i bezsilność przytłaczają. Dlaczego na mnie to trafiło? Dlaczego muszę błagać obcych ludzi o wsparcie i pokazywać swoją niemoc? Nie mam jednak wyjścia. Bez tej terapii czeka mnie już tylko odliczanie dni do końca…

siepomaga.pl/tomek-guzowski

Jeśli możecie pomóc Tomkowi przekażcie pieniądze na jego zbiórkę. Jeśli nie możecie wpłacić pieniędzy udostępnijcie artykuł. Być może trafi on do innych, którzy będą mogli pomóc!

Link do zbiórki
siepomaga.pl/tomek-guzowski

Przeczytaj również

Celem zbiórki jest odnowienie obecnego grobu Dzieci Nienarodzonych, który znajduje się na Cmentarzu Komunalnym w Zielonej Górze, stara część, pole 18 oraz postawienie nowego, naprzeciwko…

Pomagamy 2024-02-14

Zielonogórzanie gotowi na muzyczne, sportowe i kulinarne atrakcje WOŚP Zielona Góra, [data] – Nadchodząca niedziela, 28 stycznia, obiecuje być wyjątkowym dniem dla mieszkańców Zielonej Góry….

Pomagamy 2024-01-24

W czasie ciąży nic nie zapowiadało, że początek dzieciństwa naszego synka będzie aż tak trudny. W najcięższych chwilach nie myśleliśmy o tym, że życiu naszego…

Pomagamy 2023-02-21