Twoje dzieci w przedszkolu będą na nowych zasadach. Zobacz co się zmieniło.

Tagi: brak tagów
2020-07-05
Twoje dzieci w przedszkolu będą na nowych zasadach. Zobacz co się zmieniło.

Główny Inspektora Sanitarny 2 lipca zaktualizował zasady działania przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków. Zmiany te zostały podyktowane poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce.

Co zmienia się w przedszkolach?

Najważniejszą zmianą jest zwiększenie liczebności grup w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych oraz w żłobkach. Teraz będzie mogło tam być 25 dzieci.

Dzieci wraz z opiekunami mają przebywać w tej samej sali. Opiekunowie również mają być stali dla tej samej grupy dzieci.

Nadal jednak będą pewne ograniczenia, które dotyczą np. zabawek, których nie można łatwo zdezynfekować. Dzieci również nie powinny przynosić niepotrzebnych przedmiotów i zabawek do placówki.

Rodzice, którzy przyprowadzają dzieci muszą zachować dystans społecznych do innych dzieci i pracowników przedszkola (2m).

W okresie adaptacyjnym za zgodą dyrektora placówki rodzic może przebywać z dzieckiem.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie gov.pl.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22