Twoje dzieci w przedszkolu będą na nowych zasadach. Zobacz co się zmieniło.

Tagi: brak tagów
2020-07-05
Twoje dzieci w przedszkolu będą na nowych zasadach. Zobacz co się zmieniło.

Główny Inspektora Sanitarny 2 lipca zaktualizował zasady działania przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków. Zmiany te zostały podyktowane poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce.

Co zmienia się w przedszkolach?

Najważniejszą zmianą jest zwiększenie liczebności grup w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych oraz w żłobkach. Teraz będzie mogło tam być 25 dzieci.

Dzieci wraz z opiekunami mają przebywać w tej samej sali. Opiekunowie również mają być stali dla tej samej grupy dzieci.

Nadal jednak będą pewne ograniczenia, które dotyczą np. zabawek, których nie można łatwo zdezynfekować. Dzieci również nie powinny przynosić niepotrzebnych przedmiotów i zabawek do placówki.

Rodzice, którzy przyprowadzają dzieci muszą zachować dystans społecznych do innych dzieci i pracowników przedszkola (2m).

W okresie adaptacyjnym za zgodą dyrektora placówki rodzic może przebywać z dzieckiem.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie gov.pl.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17