W czym tkwi problem z nadmiarem śmieci wylewających się z osiedlowych kontenerów?

Tagi: brak tagów
2019-11-20
W czym tkwi problem z nadmiarem śmieci wylewających się z osiedlowych kontenerów?

Prezydent Miasta Janusz Kubicki na 96fm wypowiedział się na temat przepełnionych śmietników na zielonogórskich osiedlach. Problemem są deklaracje co do ilości osób produkujących odpady w danym gospodarstwie domowym.

Jak zapewnia Prezydent Janusz Kubicki ZGK jest w stanie wywieść każdą ilość śmieci produkowanych przez mieszkańców. Częstotliwość wywozów jest dostosowana do ilości osób w złożonych deklaracjach. ZGK może wozić śmieci nawet codziennie i to nie jest problemem – tylko ktoś musi za to zapłacić.

Jeżeli jedna osoba płaci za śmieci to od jednej odbieramy, a jeżeli mieszka sto, które się nie zadeklarowało, a niestety tak to wygląda w wielu miejscach, no to tych śmieci jest więcej – powiedział Janusz Kubicki.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22