W czym tkwi problem z nadmiarem śmieci wylewających się z osiedlowych kontenerów?

Tagi: brak tagów
2019-11-20
W czym tkwi problem z nadmiarem śmieci wylewających się z osiedlowych kontenerów?

Prezydent Miasta Janusz Kubicki na 96fm wypowiedział się na temat przepełnionych śmietników na zielonogórskich osiedlach. Problemem są deklaracje co do ilości osób produkujących odpady w danym gospodarstwie domowym.

Jak zapewnia Prezydent Janusz Kubicki ZGK jest w stanie wywieść każdą ilość śmieci produkowanych przez mieszkańców. Częstotliwość wywozów jest dostosowana do ilości osób w złożonych deklaracjach. ZGK może wozić śmieci nawet codziennie i to nie jest problemem – tylko ktoś musi za to zapłacić.

Jeżeli jedna osoba płaci za śmieci to od jednej odbieramy, a jeżeli mieszka sto, które się nie zadeklarowało, a niestety tak to wygląda w wielu miejscach, no to tych śmieci jest więcej – powiedział Janusz Kubicki.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08