W jakim celu w branży nieruchomości wykorzystywane jest skanowanie budynków?

Tagi: brak tagów
2022-03-24
W jakim celu w branży nieruchomości wykorzystywane jest skanowanie budynków?

Usługi skanowania laserowego nieruchomości dokonały rewolucji w wielu dziedzinach inwestycji budowlanych. Zapewniają doskonałą jakość pomiarów, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów. Dziś opowiemy o zastosowaniu nowoczesnych technologii skanowania 3D w sektorze budownictwa. Kiedy skanowanie budynków okazuje się absolutnie niezbędne dla realizacji planowanej inwestycji? Jakie zalety dla branży nieruchomości dostarczają firmy specjalizujące się w skanowaniu 3D?

Na czym polega skanowanie 3D nieruchomości?

Proces skanowania 3D jest przeprowadzany dzięki zaawansowanym urządzeniom optoelektronicznym, które pobierają dane z milionów punktów w zadanym wycinku rzeczywistości, a następnie konwertują je jako model wirtualny do dalszej obróbki w dedykowanym programie. Efektem staje się dostarczenie do klienta poligonalnego modelu obiektu. Skanowanie 3D gwarantuje niezrównaną precyzję pomiarową i możliwość poznania specyfikacji technicznej każdej nieruchomości. Bezdotykowe odzwierciedlenie otaczającej przestrzeni minimalizuje czynności przygotowawcze i czyni cały proces niezwykle wydajnym. Ręczne dokonanie pomiarów zawsze jest obarczone ryzykiem błędów ludzkich, które na rynku nieruchomości przekładają się na spore straty finansowe. Zasada działania urządzeń skanujących koncentruje się na tworzeniu chmury punktów z otoczenia, będącej surowcem do dowolnego przetwarzania w programie takim jak FARO Scene.

Skanowanie budynków 3D cena i zastosowanie

Skanowanie laserowe staje się szczególnie popularną usługą dla deweloperów, którzy potrzebują tego typu pomiarów na każdym etapie realizacji inwestycji budowlanej. Inwestycje deweloperskie charakteryzują się wysokim poziomem złożoności, co pociąga za sobą konieczność tworzenia obszernej dokumentacji. Usługi skanowania pozwalają na bieżąco monitorować postępy prac budowlanych i konfrontować stan faktyczny z założeniami projektowymi. W procesie skanowania 3D na jaw wychodzą wszelkie odstępstwa od przyjętego projektu, dostarczając bazy informacyjnej do wprowadzenia ewentualnych korekt. Deweloperzy chętnie zamawiają skanowanie budynków 3D także po zakończeniu budowy. Dostarczone przez firmę zewnętrzną modele przestrzenne świetnie sprawdzają się w sferze marketingowej, umożliwiając potencjalnym klientom odbycie wirtualnego spaceru przed podjęciem decyzji o zakupie.

Skany 3D sprawiają także, że inwentaryzacja budynków już istniejących staje się znacznie łatwiejsza do przeprowadzenia. Prace remontowe na starych budynkach wymagają zezwolenia, wydawanego na podstawie pierwotnego projektu budowlanego. W przypadku wielu nieruchomości dokumentacja projektowa uległa zagubieniu, a jedynym sposobem jej odtworzenia pozostaje właśnie skanowanie przestrzenne. Dla usługi na skanowanie budynków 3D cena odzwierciedla powierzchnię poddawaną pomiarom oraz wszystkie późniejsze pakiety dodatkowe. Skanowanie okazuje się przydatne również dla klientów indywidualnych, pragnących zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym. Modelowanie przestrzenne 3D potwierdzi deklarowaną powierzchnię mieszkania lub domu, dostarczając zarazem szczegółowego planu przestrzeni na cele późniejszej aranżacji wnętrza. Inwentaryzacja budynków i skanowanie nieruchomości w technice 3D stanowi fundament działalności firmy Superplanr, oferującej swoje usługi dla firm i osób prywatnych. Po więcej informacji warto udać się na stronę www.superplanr.pl.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25