W mieście grasują złodzieje kół

Tagi: brak tagów
2021-09-21
W mieście grasują złodzieje kół

W mieście grasują złodzieje kół od samochodów – taki sygnał dostaliśmy od czytelnika. Zdarzenie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Z kilku samochodów na os. Słowackiego zniknęły koła, a auta zostały ustawione na cegłach.

Cechą wspólną jest to, że wszystkie koła posiadały alufelgi, co może świadczyć o tym, że złodzieje zamierzają sprzedać je na skupie złomu, gdzie otrzymać można za nie nawet kilkaset złotych. Każde z aut stało również dłużej w jednym miejscu i wyglądało na takie, którym właściciel przez jakiś czas się nie interesuje.

Dlatego, aby uniknąć kradzieży pamiętajcie o tym, aby zadbać nawet o nieużywany samochód. Przestawcie go w inne miejsce. Nie dopuszczajcie do tego, aby auto miało na sobie ślady wielomiesięcznego brudu, a opony były niedopompowane. Sygnałem, że autem nikt się nie interesuje może być również to, iż stoi ono w wysokiej trawie, która nie nosi śladów wjazdu i wyjazdu samochodu.

Jeśli posiadacie drugi komplet opon dla samochodu na metalowych felgach, to po zostawieniu samochodu na dłużej w jednym miejscu, warto je założyć zamiast aluminowych felg, które mogą stać się łatwym łupem dla złodziei.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22