W mieście grasują złodzieje kół

Autor: mojazielona.pl • 21 września 2021

W mieście grasują złodzieje kół od samochodów – taki sygnał dostaliśmy od czytelnika. Zdarzenie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Z kilku samochodów na os. Słowackiego zniknęły koła, a auta zostały ustawione na cegłach.

Cechą wspólną jest to, że wszystkie koła posiadały alufelgi, co może świadczyć o tym, że złodzieje zamierzają sprzedać je na skupie złomu, gdzie otrzymać można za nie nawet kilkaset złotych. Każde z aut stało również dłużej w jednym miejscu i wyglądało na takie, którym właściciel przez jakiś czas się nie interesuje.

Dlatego, aby uniknąć kradzieży pamiętajcie o tym, aby zadbać nawet o nieużywany samochód. Przestawcie go w inne miejsce. Nie dopuszczajcie do tego, aby auto miało na sobie ślady wielomiesięcznego brudu, a opony były niedopompowane. Sygnałem, że autem nikt się nie interesuje może być również to, iż stoi ono w wysokiej trawie, która nie nosi śladów wjazdu i wyjazdu samochodu.

Jeśli posiadacie drugi komplet opon dla samochodu na metalowych felgach, to po zostawieniu samochodu na dłużej w jednym miejscu, warto je założyć zamiast aluminowych felg, które mogą stać się łatwym łupem dla złodziei.

Przeczytaj również