Ważna informacja dla przedsiębiorców: Sanepid przegrywa w sądzie

Tagi: brak tagów
2021-01-18
Ważna informacja dla przedsiębiorców: Sanepid przegrywa w sądzie

Jest to ważna informacja dla wszystkich przedsiębiorców, na których zostały nałożone kary administracyjne przez Sanepid. Jak podaje legaartis.pl wszystkie kary administracyjne zostają uchylone przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Sanepid przegrywa w sądzie z przedsiębiorcami

W trzy dni rozpatrzono 21 skarg wniesionych przez obywateli. Każdą z nich uznano za skuteczną i uchylono nałożona bezprawnie karę – informuje legaartis.pl.

Wszystko dlatego, że lockdown został wprowadzony rozporządzeniem. Porządek prawny w Polsce nakazuje by wcześniej wprowadzono stan wyjątkowy.

Spraw skierowanych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie jest ponad 100. Rozpatrzono do tej pory 21 i w każdym przypadku uchylono karę.

Dotyczy to zarówno firm, które zostały ukarane, jak i obywateli. Większość z tych 21 rozpatrzonych skarg dotyczyła właśnie kar indywidualnych.

Więcej informacji znajdziemy na stronie kancelarii LEGA ARTIS, która jak się dowiadujemy z treści przytoczonego artykułu, świadczy bezpłatne porady prawne z zakresu problemów z COVID.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17