Ważna informacja dla przedsiębiorców: Sanepid przegrywa w sądzie

Tagi: brak tagów
2021-01-18
Ważna informacja dla przedsiębiorców: Sanepid przegrywa w sądzie

Jest to ważna informacja dla wszystkich przedsiębiorców, na których zostały nałożone kary administracyjne przez Sanepid. Jak podaje legaartis.pl wszystkie kary administracyjne zostają uchylone przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Sanepid przegrywa w sądzie z przedsiębiorcami

W trzy dni rozpatrzono 21 skarg wniesionych przez obywateli. Każdą z nich uznano za skuteczną i uchylono nałożona bezprawnie karę – informuje legaartis.pl.

Wszystko dlatego, że lockdown został wprowadzony rozporządzeniem. Porządek prawny w Polsce nakazuje by wcześniej wprowadzono stan wyjątkowy.

Spraw skierowanych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie jest ponad 100. Rozpatrzono do tej pory 21 i w każdym przypadku uchylono karę.

Dotyczy to zarówno firm, które zostały ukarane, jak i obywateli. Większość z tych 21 rozpatrzonych skarg dotyczyła właśnie kar indywidualnych.

Więcej informacji znajdziemy na stronie kancelarii LEGA ARTIS, która jak się dowiadujemy z treści przytoczonego artykułu, świadczy bezpłatne porady prawne z zakresu problemów z COVID.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22