Ważna informacja dla przedsiębiorców: Sanepid przegrywa w sądzie

Tagi: brak tagów
2021-01-18
Ważna informacja dla przedsiębiorców: Sanepid przegrywa w sądzie

Jest to ważna informacja dla wszystkich przedsiębiorców, na których zostały nałożone kary administracyjne przez Sanepid. Jak podaje legaartis.pl wszystkie kary administracyjne zostają uchylone przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Sanepid przegrywa w sądzie z przedsiębiorcami

W trzy dni rozpatrzono 21 skarg wniesionych przez obywateli. Każdą z nich uznano za skuteczną i uchylono nałożona bezprawnie karę – informuje legaartis.pl.

Wszystko dlatego, że lockdown został wprowadzony rozporządzeniem. Porządek prawny w Polsce nakazuje by wcześniej wprowadzono stan wyjątkowy.

Spraw skierowanych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie jest ponad 100. Rozpatrzono do tej pory 21 i w każdym przypadku uchylono karę.

Dotyczy to zarówno firm, które zostały ukarane, jak i obywateli. Większość z tych 21 rozpatrzonych skarg dotyczyła właśnie kar indywidualnych.

Więcej informacji znajdziemy na stronie kancelarii LEGA ARTIS, która jak się dowiadujemy z treści przytoczonego artykułu, świadczy bezpłatne porady prawne z zakresu problemów z COVID.

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20