Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Zielonej Górze

Tagi: brak tagów
2024-01-24
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Zielonej Górze

Zielonogórzanie gotowi na muzyczne, sportowe i kulinarne atrakcje WOŚP

Zielona Góra, [data] – Nadchodząca niedziela, 28 stycznia, obiecuje być wyjątkowym dniem dla mieszkańców Zielonej Góry. Miasto żyje już przedświąteczną atmosferą, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest w pełnej gotowości, by zagrać dla dobrej sprawy. W tym roku, jak zawsze, nie zabraknie muzyki, sportu i kulinariów.

325 wolontariuszy i koncert gwiazd przy Filharmonii

W centrum wydarzeń staną 325 wolontariuszy, gotowych z puszkami na datki. Gwiazdą wieczoru będzie Majka Jeżowska, która od niemal czterech dekad rozgrzewa publiczność swoimi występami. Scena główna przy Filharmonii Zielonogórskiej będzie również gościć takie gwiazdy jak Oskar Cyms, Szymon Wydra i Carpe Diem oraz Papa Dance. Licytacje charytatywne przeplatane koncertami umilą czas uczestnikom.

Sport i motoryzacja dla odważnych

Miłośnicy sportów znajdą coś dla siebie podczas Lubuskiego Maratonu Indoor Cycling & Running. Wydarzenie to odbędzie się w hali CRS, a jego organizatorem jest Włodek Sosnówka. Z kolei entuzjaści motoryzacji będą mogli wziąć udział w X Rajdzie 4×4, który wystartuje spod Palmiarni i zaprowadzi na tereny Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Tomaszowie.

Rodzinne atrakcje w WOSiR Drzonków

Dla rodzin z dziećmi organizatorzy przygotowali liczne atrakcje w hali sportowej WOSiR Drzonków. W programie znajdą się pokazy taneczne, karate, szermierki, tenis stołowy, a także stanowiska malowania twarzy i dmuchańce dla najmłodszych. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych oraz przejazdów bryczką.

Miasteczko WOŚP pełne smaków

W miasteczku WOŚP, które pojawi się nieopodal sceny głównej, mieszkańcy będą mogli skosztować ciepłego jedzenia i słodkości. Organizatorzy zadbały również o nakarmienie wolontariuszy, którzy będą wspierać to wyjątkowe wydarzenie.

W niedzielę, 28 stycznia, Zielona Góra stanie się centrum dobroczynności i zabawy. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz miasta, obiecuje być pełne emocji i niezapomnianych wrażeń.

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra
Fot. wosp.org.pl

Przeczytaj również

Celem zbiórki jest odnowienie obecnego grobu Dzieci Nienarodzonych, który znajduje się na Cmentarzu Komunalnym w Zielonej Górze, stara część, pole 18 oraz postawienie nowego, naprzeciwko…

Pomagamy 2024-02-14

W czasie ciąży nic nie zapowiadało, że początek dzieciństwa naszego synka będzie aż tak trudny. W najcięższych chwilach nie myśleliśmy o tym, że życiu naszego…

Pomagamy 2023-02-21

4 grudnia po utuleniu córeczki do snu, Magda nagle straciła przytomność. Ogromne przerażenie, telefon na pogotowie, a następnie straszna diagnoza – pęknięcie tętniaka tętnicy podstawnej mózgu. Wykonane badanie…

Pomagamy 2022-12-20