Winobranie w tym roku odbędzie się!

Tagi: brak tagów
2020-07-28
Winobranie w tym roku odbędzie się!

Wczoraj pytaliśmy Was o to czy Waszym zdaniem Winobranie powinno w tym roku odbyć się. Udział w ankiecie wzięło ponad 2.2 tys. osób. 58% osób zagłosowało za TAK, a 42% na nie.

Z oczekiwaniami mieszańców wyrażonymi w naszej ankiecie pokrywa się ostatni komunikat Prezydenta Janusza Kubickiego, który poinformował, że winobranie w 2020 roku odbędzie się.

Trochę się jednak zmieni

Miasteczko winiarskie tak jak w latach ubiegłych znajdować będzie się wokół Ratusza. Będzie to jednak przestrzeń bez głośnej muzyki. Stanie się miejscem do spotkań i degustacji wina.

Oprawa muzyczna przeniesie się do przestrzeni Placu Teatralnego, gdzie odbywać będą się wszystkie koncerty. Na scenie spotkamy jedynie artystów związanych z Zieloną Górą.

W nowej rzeczywistości również znajdą miejsce imprezy towarzyszące, do których przyzwyczailiśmy się od lat. Zmniejszy się jednak wielkość jarmarku do 2/3 stanowisk.

Wesołe miasteczko będzie miało również ograniczoną ilość osób, które będą mogły przebywać na jego terenie. Również spotkania dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności w związku z epidemią.

Korowodu nie będzie

Korowód był znamienną częścią winobrania. W tym roku nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że Bachus nas nie odwiedzi. Szykuje inną niespodziankę dla mieszkańców.

Dla tych, którzy zatęsknią za korowodem przygotowane zostanie w przestrzeni Kina Letniego specjalny pokaz filmowy z archiwalnych materiałów.

Więcej o winobraniu, wraz z jego dokładnym programem dowiemy się w połowie sierpnia.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08