Winobranie w tym roku odbędzie się!

Tagi: brak tagów
2020-07-28
Winobranie w tym roku odbędzie się!

Wczoraj pytaliśmy Was o to czy Waszym zdaniem Winobranie powinno w tym roku odbyć się. Udział w ankiecie wzięło ponad 2.2 tys. osób. 58% osób zagłosowało za TAK, a 42% na nie.

Z oczekiwaniami mieszańców wyrażonymi w naszej ankiecie pokrywa się ostatni komunikat Prezydenta Janusza Kubickiego, który poinformował, że winobranie w 2020 roku odbędzie się.

Trochę się jednak zmieni

Miasteczko winiarskie tak jak w latach ubiegłych znajdować będzie się wokół Ratusza. Będzie to jednak przestrzeń bez głośnej muzyki. Stanie się miejscem do spotkań i degustacji wina.

Oprawa muzyczna przeniesie się do przestrzeni Placu Teatralnego, gdzie odbywać będą się wszystkie koncerty. Na scenie spotkamy jedynie artystów związanych z Zieloną Górą.

W nowej rzeczywistości również znajdą miejsce imprezy towarzyszące, do których przyzwyczailiśmy się od lat. Zmniejszy się jednak wielkość jarmarku do 2/3 stanowisk.

Wesołe miasteczko będzie miało również ograniczoną ilość osób, które będą mogły przebywać na jego terenie. Również spotkania dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności w związku z epidemią.

Korowodu nie będzie

Korowód był znamienną częścią winobrania. W tym roku nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że Bachus nas nie odwiedzi. Szykuje inną niespodziankę dla mieszkańców.

Dla tych, którzy zatęsknią za korowodem przygotowane zostanie w przestrzeni Kina Letniego specjalny pokaz filmowy z archiwalnych materiałów.

Więcej o winobraniu, wraz z jego dokładnym programem dowiemy się w połowie sierpnia.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22