Winobranie w tym roku odbędzie się!

Tagi: brak tagów
2020-07-28
Winobranie w tym roku odbędzie się!

Wczoraj pytaliśmy Was o to czy Waszym zdaniem Winobranie powinno w tym roku odbyć się. Udział w ankiecie wzięło ponad 2.2 tys. osób. 58% osób zagłosowało za TAK, a 42% na nie.

Z oczekiwaniami mieszańców wyrażonymi w naszej ankiecie pokrywa się ostatni komunikat Prezydenta Janusza Kubickiego, który poinformował, że winobranie w 2020 roku odbędzie się.

Trochę się jednak zmieni

Miasteczko winiarskie tak jak w latach ubiegłych znajdować będzie się wokół Ratusza. Będzie to jednak przestrzeń bez głośnej muzyki. Stanie się miejscem do spotkań i degustacji wina.

Oprawa muzyczna przeniesie się do przestrzeni Placu Teatralnego, gdzie odbywać będą się wszystkie koncerty. Na scenie spotkamy jedynie artystów związanych z Zieloną Górą.

W nowej rzeczywistości również znajdą miejsce imprezy towarzyszące, do których przyzwyczailiśmy się od lat. Zmniejszy się jednak wielkość jarmarku do 2/3 stanowisk.

Wesołe miasteczko będzie miało również ograniczoną ilość osób, które będą mogły przebywać na jego terenie. Również spotkania dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym będą odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności w związku z epidemią.

Korowodu nie będzie

Korowód był znamienną częścią winobrania. W tym roku nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że Bachus nas nie odwiedzi. Szykuje inną niespodziankę dla mieszkańców.

Dla tych, którzy zatęsknią za korowodem przygotowane zostanie w przestrzeni Kina Letniego specjalny pokaz filmowy z archiwalnych materiałów.

Więcej o winobraniu, wraz z jego dokładnym programem dowiemy się w połowie sierpnia.

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20