Woda w Bobrowicach niezdatna do picia

Tagi: brak tagów
2019-10-31
Woda w Bobrowicach niezdatna do picia

Mieszkańcy kilku wiosek w gminie Bobrowice od ponad tygodnia pozbawieni są dostępu do bieżącej wody. Sanepid zabronił używania wody z kranów. W wodociągach wykryto bakterie coli.

Sołtys Kamil Koronka mówi, że wszyscy są już zdenerwowani sytuacją, ale muszą sobie jakoś radzić.

Do zakażenia wody doszło prawdopodobnie podczas awarii, która miała miejsce ponad tydzień temu. Po usunięciu awarii i przeprowadzeniu badania jakości wody znaleziono bakterie coli.

Podjęto działania naprawcze. Po raz trzeci woda jest chlorowana. Trwa badanie, które określi czy woda nadaje się do picia.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22