Wtyk amerykański w Zielonej Górze

Tagi: brak tagów
2019-10-23
Wtyk amerykański w Zielonej Górze

Od czytelniczki dostaliśmy informację o tajemniczej pladze owadów w Zielonej Górze. Okazuje się, że to wtyk amerykański.

Czy jest groźny i jest się czego obawiać? Nie. Zanotowano jedynie jeden przypadek ugryzienia człowieka przez wtyka amerykańskiego.

Owad ten to pluskiew będąca szkodnikiem drzew iglastych. Wypija soki z szyszek i igieł. W naszych domach szuka schronienia na zimę. Po raz pierwszy w Polsce pojawił się w 2007 roku we Wrocławiu. Przybył prawdopodobnie z USA na sadzonkach drzew.

Zabezpieczcie swoje okna moskitierami jeśli nie chcecie aby dostał się do środka. Nie wyrządzi tam szkody, ale z pewnością nie jest owadem, którego chcielibyśmy gościć. Jest dość spory i groźnie wyglądający.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22