Wydział Komunikacji wydał komunikat. 4 września wchodzi istotna zmiana w prawie.

Tagi: brak tagów
2022-09-02
Wydział Komunikacji wydał komunikat. 4 września wchodzi istotna zmiana w prawie.

Wydział Komunikacji Urzędu Miasta w Zielonej Górze wydał komunikat. 4 września 2022 roku w życie wchodzi nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z nowymi przepisami nie będą już wydawane karty pojazdu i nalepki kontrolne.

Co powinien zrobić właściciel pojazdu? Możemy zatrzymać na przedniej szybie pojazdu nalepkę kontrolną wydaną na podstawie dotychczasowych przepisów lub ją usunąć. Możemy zachować również wydaną na pojazd kartę pojazdu albo zwrócić ją do organu rejestrującego.

Dodamy od siebie, że mimo tego, iż naklejkę możemy pozostawić, to istnieje sytuacja, w której będziemy musieli ją usunąć z szyby samochodu. Zdarzy się tak w sytuacji, gdy będziemy rejestrować zakupiony samochód i nie zdecydujemy się na pozostawienie starych tablic rejestracyjnych.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22