Wyjątkowy koncert w Filharmonii Zielonogórskiej

Tagi: brak tagów
2024-02-01
Wyjątkowy koncert w Filharmonii Zielonogórskiej

Muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej w roli głównych wykonawców

Filharmonia Zielonogórska zaprasza na niezwykły koncert symfoniczny, który odbędzie się 9 lutego w Sali MCM. Wydarzenie to będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ solistami wieczoru będą muzycy grający na co dzień w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej. To doskonała okazja, aby bliżej poznać artystów, którzy na co dzień tworzą unikalne brzmienie orkiestry.

Adam Męczywór – fagotista z pasją

Jednym z solistów, na którego występ czekamy z niecierpliwością, jest Adam Męczywór, wybitny fagocista z bogatym doświadczeniem muzycznym. Urodzony w Bielsku-Białej artysta, swoją muzyczną edukację rozpoczął od nauki gry na wiolonczeli, aby później odkryć swoją pasję do fagotu. Studia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pozwoliły mu doskonalić swoje umiejętności pod okiem prof. Krzysztofa Kamińskiego.

Męczywór jest związany z Filharmonią im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze od 1998 roku, gdzie pełni funkcję solisty fagocisty i kontrafagocisty. Artysta ma na swoim koncie liczne występy międzynarodowe oraz sukcesy jako solista. Ostatnio, 19 stycznia 2024 roku, zachwycił publiczność wykonaniem „Concerto per fagotto e Orchestra” Nino Roty z Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, o czym świadczą entuzjastyczne recenzje.

Bilety już w sprzedaży

Dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej, którzy chcą być świadkami tego wyjątkowego wydarzenia, bilety na koncert są już dostępne. Zakupić je można zarówno online na stronie www.bilety.filharmoniazg.pl, jak i stacjonarnie w kasie biletowej w budynku Filharmonii Zielonogórskiej.

Nie przegap okazji, aby doświadczyć wyjątkowego wieczoru w towarzystwie muzyki symfonicznej oraz solistów z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej.

Źródło: Filharmonia Zielonogórska

Przeczytaj również

Walentynki w Zielonej Górze zapowiadają się wyjątkowo ciepło, nie tylko za sprawą wiosennej aury, ale przede wszystkim dzięki inicjatywie lokalnych władz. 14 lutego, w godzinach…

Wydarzenia 2024-02-13

10 lutego – początek zimowej przygody Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił, że pierwszy oficjalny dzień ferii zimowych w województwie, 10 lutego, będzie obfitował w wyjątkowe…

Wydarzenia 2024-02-09

Artysta Wraca z Koncertem „Klauzula Sumienia” do Auli UZ 18 marca 2024 roku Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia muzycznego. Maciej Maleńczuk, znany…

Wydarzenia 2024-01-21