Wyjątkowy koncert w Filharmonii Zielonogórskiej

Tagi: brak tagów
2024-02-01
Wyjątkowy koncert w Filharmonii Zielonogórskiej

Muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej w roli głównych wykonawców

Filharmonia Zielonogórska zaprasza na niezwykły koncert symfoniczny, który odbędzie się 9 lutego w Sali MCM. Wydarzenie to będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ solistami wieczoru będą muzycy grający na co dzień w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej. To doskonała okazja, aby bliżej poznać artystów, którzy na co dzień tworzą unikalne brzmienie orkiestry.

Adam Męczywór – fagotista z pasją

Jednym z solistów, na którego występ czekamy z niecierpliwością, jest Adam Męczywór, wybitny fagocista z bogatym doświadczeniem muzycznym. Urodzony w Bielsku-Białej artysta, swoją muzyczną edukację rozpoczął od nauki gry na wiolonczeli, aby później odkryć swoją pasję do fagotu. Studia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pozwoliły mu doskonalić swoje umiejętności pod okiem prof. Krzysztofa Kamińskiego.

Męczywór jest związany z Filharmonią im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze od 1998 roku, gdzie pełni funkcję solisty fagocisty i kontrafagocisty. Artysta ma na swoim koncie liczne występy międzynarodowe oraz sukcesy jako solista. Ostatnio, 19 stycznia 2024 roku, zachwycił publiczność wykonaniem „Concerto per fagotto e Orchestra” Nino Roty z Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, o czym świadczą entuzjastyczne recenzje.

Bilety już w sprzedaży

Dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej, którzy chcą być świadkami tego wyjątkowego wydarzenia, bilety na koncert są już dostępne. Zakupić je można zarówno online na stronie www.bilety.filharmoniazg.pl, jak i stacjonarnie w kasie biletowej w budynku Filharmonii Zielonogórskiej.

Nie przegap okazji, aby doświadczyć wyjątkowego wieczoru w towarzystwie muzyki symfonicznej oraz solistów z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej.

Źródło: Filharmonia Zielonogórska

Przeczytaj również

Gotowi na naukową zabawę? W sobotę, 20 lipca, w godz. 12.00 – 17.00 na parkingu Centrum Przyrodniczego w Zielonej Górze odbędzie się VIII Piknik Naukowy…

Wydarzenia 2024-07-04

Już w najbliższą niedzielę, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli zaprasza na cykliczne wydarzenie poświęcone regionalnym smakom Lubuskiego. To wyjątkowa okazja, aby skosztować lokalnych…

Wydarzenia 2024-07-01

Planetarium Wenus zaprasza na lipcowy repertuar filmów, który jest naprawdę bogaty. Sobota Niedziela Środa 3.07, 24.07, Piątek 5.07, 26.07 Środa 10.07, 31.07, Piątek 12.07 Środa…

Wydarzenia 2024-07-01