Wykorzystamy środki z EU na walkę z koronawirusem

Tagi: brak tagów
2020-03-17
Wykorzystamy środki z EU na walkę z koronawirusem

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak poinformowała, że Unia Europejska dała zielone światło do wykorzystania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, które nie zostały jeszcze wykorzystane na walkę z koronawirusem.

Będą przeznaczone na pilne potrzeby szpitali w walce z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim. Pierwsze 50 mln złotych przeznaczone zostanie na:

  • zakup sprzętu
  • środki ochrony osobistej
  • adaptacje pomieszczeń przeznaczonych na hospitalizację pacjentów
  • sprzęt do intensywnej terapii

Propozycja do 18 marca trafi do akceptacji Minister Rozwoju i Funduszy Europejskich. Wydatki uzgadniamy z wojewodą i konsultantem wojewódzkim ds. epidemiologicznych.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08