Wykorzystamy środki z EU na walkę z koronawirusem

Tagi: brak tagów
2020-03-17
Wykorzystamy środki z EU na walkę z koronawirusem

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak poinformowała, że Unia Europejska dała zielone światło do wykorzystania środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, które nie zostały jeszcze wykorzystane na walkę z koronawirusem.

Będą przeznaczone na pilne potrzeby szpitali w walce z pandemią koronawirusa w województwie lubuskim. Pierwsze 50 mln złotych przeznaczone zostanie na:

  • zakup sprzętu
  • środki ochrony osobistej
  • adaptacje pomieszczeń przeznaczonych na hospitalizację pacjentów
  • sprzęt do intensywnej terapii

Propozycja do 18 marca trafi do akceptacji Minister Rozwoju i Funduszy Europejskich. Wydatki uzgadniamy z wojewodą i konsultantem wojewódzkim ds. epidemiologicznych.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22