Wynajem auta na minuty Zielona Góra – CarSharing

Tagi: carsharing
2020-09-05 / Aktualizacja artykułu: 2020-09-06
Wynajem auta na minuty Zielona Góra – CarSharing

Zielona Góra jest jednym z miast, które obsługuje Panek CarSharing. Jest to usługa, w której po zarejestrowaniu się w aplikacji, możemy podejść do samochodu i odblokować go telefonem, a następnie za opłatą minutową używać samochodu przemieszczając się nim po mieście.

Ciekawą opcją jest również to, że możemy wypożyczyć samochód w Zielonej Górze i zostawić go w innym mieście obsługiwanym przez Panek CarSharing. Obecnie jest to 150 miast. Listę wszystkich miast znajdziecie tutaj.

fot. panekcs.pl

Z Zielonej Góry możemy wybrać się na przykład do Poznania, Szczecina, Gorzowa, a następnie wrócić stamtąd również wynajętym autem. W takim przypadku warto zastanowić się czy zamiast minut, nie lepiej wykupić pakiet kilometrów. Dzięki temu nie płacimy za czas używania i stanie w korkach, a za przejechane kilometry.

Za samochód płacimy tylko wtedy gdy go używamy. Możemy też zostawić go gdzie chcemy oraz parkować bez opłat w centrum miast oraz SPP.

Jakie auta dostępne są w Zielonej Górze

Obecnie w Zielonej Górze wypożyczyć możemy w ten sposób Toyotę Yaris i Corolla. Smarta oraz Hondę C-HR. Dostępny jest również Mercedes GLA200 oraz Seat Arona.

Jak to działa?

Musimy ściągnąć aplikację PANEK i zainstalować ją na swoim telefonie. Następnie rejestrujemy się, a w zamian otrzymamy 20 zł na start. Gdy nasze konto zostanie zweryfikowane (potrzebne jest zdjęcie prawa jazdy) co trwa zwykle do godziny czasu, to możemy wtedy już na mapie odnaleźć najbliższy samochód, zarezerwować go i wypożyczyć. W przypadku rezerwacji mamy 15 minut, aby do niego dojść.

Po rozpoczęciu wynajmu mamy bezpłatne 3 minuty na obejrzenie samochodu i zgłoszenie ewentualnych szkód. Warto to dokładnie zrobić za każdym razem.

Po wynajęciu samochodu możemy zostawić go w dowolnym miejscu w Strefie PANEK.

Gdzie jest strefa Panek w Zielonej Górze?

Gdy wejdziecie do aplikacji, a następnie przejrzycie mapę, zobaczycie podświetlony obszar na mapie Zielonej Góry. To właśnie strefa Panek i w jej obszarze musimy zostawić samochód. Oczywiście możemy przejechać nim do innego miasta i zostawić go w nim w wyznaczonej strefie.

Pamiętajcie, że nie należy kończyć wynajmu samochodu poza dozwoloną strefą, a w tym również na obszarze, który w aplikacji został zaznaczony kolorem czerwonym lub miejscach oznaczonych jako „Miejsce Zabronione”.

Pełne informacje na temat tego, gdzie możemy zakończyć nasz przejazd znajdziemy w regulaminie.

PANEK CarSharing kod rabatowy

Jeśli chcecie podczas rejestracji zyskać bonus w wysokości 10 zł na przejazdy, to wystarczy, że podczas procesu zakładania nowego konta wpiszecie PANkod, który znajduje się poniżej.

AF9KCIJV

PANkod – kod promocyjny Panek CarSharing

Ile kosztuje wynajem auta?

Wielu czytelników pytało ile kosztuje wynajem samochodu, dlatego zaktualizowaliśmy artykuł o oficjalny cennik obowiązujący od 28.08.2020 r.

Dodatkowo możemy wykupić pakiety, dzięki którym płacimy jedynie za przejechane kilometry. Przy zakupie pakietu cena za minutę i postój wynoszą 0 zł.

Co zawierają ceny?

  1. Bezpłatne paliwo
  2. Cena zawiera 23% VAT
  3. Możliwość skorzystania ze 150 miast
  4. Dostępność przez 24/7
  5. Darmowe parkingi w centrum miast oraz SPP (tutaj warto doczytać regulamin)

Jeśli ktoś obawia się szkody związanej z użytkowaniem samochodu, można wykupić dodatkowo ochronę, która znosi udział własny w szkodzie.

Przeczytaj również

Planowanie wakacji to nie tylko wybór destynacji i rezerwacja hotelu, ale również zadbanie o bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób…

Artykuły 2024-07-03

Uniwersytet Zielonogórski opublikował wyniki rankingów, w których Zielona Góra może poszczycić się miejscami na podium. Pod jakim względem nasze miasto jest przyjazne studentom? 1 miejsce:…

Artykuły 2024-07-01

Proszę opowiedzieć nam o początkach Zipio.pl. Skąd wziął się pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych? Pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych zrodził się z osobistego…

Artykuły 2024-06-20