Wysokość kary za brak ważnego OC w 2020 roku

Tagi: brak tagów
2020-01-01
Wysokość kary za brak ważnego OC w 2020 roku

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe. Za jego brak dostaniemy wysoką karę. W tym roku będzie ona jeszcze wyższa niż w 2019, w którym wynosiła 4500 zł.

5200 kary za brak OC

„Rzeczpospolita” informuje, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wydał komunikat, z którego poznajemy wysokość kary za brak OC w 2020 roku. Wynosi ona dokładnie 5200 zł.

Pamiętajcie o tym, że w przypadku braku OC i spowodowaniu wypadku, to wy sami będziecie musieli ponieść konsekwencje finansowe z tego tytułu.

Jak sprawdzić czy ktoś ma ważne OC

Ma ma dzisiaj obowiązku wożenia ze sobą druczku potwierdzającego aktualne ubezpieczenie OC. To czy ktoś je posiada np. podczas wypadku bardzo łatwo można sprawdzić nawet na telefonie.

Wystarczy wejść na stronę ufg.pl i zjechać trochę niżej. Znajdziemy tam formularz „Sprawdź OC dla pojazdu”. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny samochodu lub numer VIN. Obydwa numery znajdziemy na aucie.

Gdy wpizemy numer formularz się przeładuje. Będziemy musieli potwierdzić czynność wpisując znaki widoczne na obrazku. Następnie klikamy SPRAWDŹ i wtedy otrzymamy informację czy auto ma obowiązujące ubezpieczenie OC.

Pamiętajcie, że sprawdzamy stan na konkretny dzień. Dzień ten wybieramy w formularzu. Dlatego możemy sprawdzić czy auto ma OC dzisiaj, jeśli właśnie jesteśmy ofiarami wypadku lub czy miało ono OC w przeszłości gdy zdarzył się jakiś incydent.

Mogą jednak zdarzyć się sytuacje takie, w których zobaczymy tam Brak danych. Może tak być gdy auto zostało dopiero zarejestrowane i świeżo ubezpieczone. Dane mogły więc jeszcze nie trafić do UFG.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22